Hava Durumu
°C
115.171,270
0 %
6,166
0.2129 %
6,734
0.5479 %
327,102
0.9608 %

Turizme ara tatil dopingi

Bu yıl Milli Eğitim Bakanlığı yeni bir uygulama başlatarak öğrencilere iki ara tatili hakkı tanıdı. Öğrencilerin ve öğretmenlerin dinlenmesi, mevzuatın tekrar gözden geçirilmesi, okul binalarının eksiklerinin giderilmesini amaçlayan bu iki ara turizmcilerin çok işine yarayacak.

Kaynakça : Haber Merkezi | 23.10.2019 - 13:23:09

KASIM'DA TÜRKİYE YİNE CENNET KÖŞELERİ İLE TATİLE HAZIR
İlk ara tatili kasım ayında. Sıcakların sürdüğü ekimden sonra da gelecek kasım ayında Türkiye'nin her köşesi öğrencilerin aileleri ile güzel vakit geçirebileceği olanaklarla dolu.
Fotoğrafta Şark Expresi ile Kars yolculuğuna çıkan gençler gösteriliyor ama kasımdaki ara tatil kısa. Bu tura katılmak için 11 günlük yarı tatili beklemek gerekebilir.
KASIM'DA TÜRKİYE YİNE CENNET KÖŞELERİ İLE TATİLE HAZIR İlk ara tatili kasım ayında. Sıcakların sürdüğü ekimden sonra da gelecek kasım ayında Türkiye'nin her köşesi öğrencilerin aileleri ile güzel vakit geçirebileceği olanaklarla dolu. Fotoğrafta Şark Expresi ile Kars yolculuğuna çıkan gençler gösteriliyor ama kasımdaki ara tatil kısa. Bu tura katılmak için 11 günlük yarı tatili beklemek gerekebilir.
KONYA'DA SEMAZEN İZLEMEK
İç Anadolu Bölgesi'nde yaşayanlar için Konya'yı ziyaret etmek cazip bir seçenek olabilir.
ARA TATİL TARİHLERİ
İlk ara tatil 18-22 Kasım 2019'da yapılacak. 25 Kasım'dan 17 Ocak'a kadar birinci dönem devam edecek. Yarıyıl tatili 20-31 Ocak 2020 tarihleri arasında olacak. İkinci yarıyıl eğitim-öğretim dönemi 3 Şubat 2020'de başlayacak.
KONYA'DA SEMAZEN İZLEMEK İç Anadolu Bölgesi'nde yaşayanlar için Konya'yı ziyaret etmek cazip bir seçenek olabilir. ARA TATİL TARİHLERİ İlk ara tatil 18-22 Kasım 2019'da yapılacak. 25 Kasım'dan 17 Ocak'a kadar birinci dönem devam edecek. Yarıyıl tatili 20-31 Ocak 2020 tarihleri arasında olacak. İkinci yarıyıl eğitim-öğretim dönemi 3 Şubat 2020'de başlayacak.
AFYON'DA KAPLICA KEYFİ
Havaların soğumaya başladığını düşünürsek kaplıca tatilleri ve çocukların da girebilecekleri kapalı havuzlu tesisler eğlenceli olabilir.
AFYON'DA KAPLICA KEYFİ Havaların soğumaya başladığını düşünürsek kaplıca tatilleri ve çocukların da girebilecekleri kapalı havuzlu tesisler eğlenceli olabilir.
AFYON
Ailenin tüm fertleri bu ara tatili birlikte geçirmeyi hak ediyorlar. Akşamları ateşin karşısında yapılacak bir sohbetin yaşam boyu hatırlanacak anılar arasına katılacağını unutmayalım.
AFYON Ailenin tüm fertleri bu ara tatili birlikte geçirmeyi hak ediyorlar. Akşamları ateşin karşısında yapılacak bir sohbetin yaşam boyu hatırlanacak anılar arasına katılacağını unutmayalım.
AYVALIK'TA YAZIN DENİZ, KIŞIN TERMAL
Ayvalık sadece deniz tatili yapılan bir belde değil aynı zamanda termal sularından yararlanılan ve böylelikle turizmin kışa da taşıyabilen bir ilçe olarak seçenekler arasındaki yerini alıyor.
AYVALIK'TA YAZIN DENİZ, KIŞIN TERMAL Ayvalık sadece deniz tatili yapılan bir belde değil aynı zamanda termal sularından yararlanılan ve böylelikle turizmin kışa da taşıyabilen bir ilçe olarak seçenekler arasındaki yerini alıyor.
BURDUR
Türkiye'nin her ilinde tarihi kalıntılar bulmak mümkün. Burdur da bu güzelliklerde nasibini alıyor.
BURDUR Türkiye'nin her ilinde tarihi kalıntılar bulmak mümkün. Burdur da bu güzelliklerde nasibini alıyor.
DİYARBAKIR
Doğu Anadolu Bölgesi'nde yaşayanlar 4 günlük ara tatilini fırsat bilerek
DİYARBAKIR Doğu Anadolu Bölgesi'nde yaşayanlar 4 günlük ara tatilini fırsat bilerek "Doğu'nun Paris"i unvanını kazanan Diyarbakır'a gidebilirler. Orada karşılaşacakları tarihi atmosfere hayran kalacaklar.
GÖBEKLİTEPE'YE OLAN İLGİYE KAYITSAZ KALMAMALI
Şanlıurfa'nın son keyfi ve dünyanın en eski tapınak merkezi olan Göbeklitepe yurt dışından çok turist çekiyor. Biz topraklarımızdaki bu güzelliği niçin gidip de görmeyelim değil mi? Bu ara tatil, özellikle de okul çağındaki çocukların kendi kültürleri ile buluşmaları için bir fırsat olabilir.
GÖBEKLİTEPE'YE OLAN İLGİYE KAYITSAZ KALMAMALI Şanlıurfa'nın son keyfi ve dünyanın en eski tapınak merkezi olan Göbeklitepe yurt dışından çok turist çekiyor. Biz topraklarımızdaki bu güzelliği niçin gidip de görmeyelim değil mi? Bu ara tatil, özellikle de okul çağındaki çocukların kendi kültürleri ile buluşmaları için bir fırsat olabilir.
GÜMÜŞHANE
Karadeniz'in gezilecek önemli noktalarından birisi olarak Gümüşhane'yi ve doğal güzelliklerini iç rahatlığı ile önerebiliriz.
GÜMÜŞHANE Karadeniz'in gezilecek önemli noktalarından birisi olarak Gümüşhane'yi ve doğal güzelliklerini iç rahatlığı ile önerebiliriz.
İZMİR
İzmir yaz-kış gezilebilecek illerin listesi arasında önemli bir tutuyor.
İZMİR İzmir yaz-kış gezilebilecek illerin listesi arasında önemli bir tutuyor.
KAPADOKYA
Nevşehir'in Uzak Doğu'yu büyüleyen beldesi Kapadokya kasım ayında mutlaka çok daha güzel olacak.
KAPADOKYA Nevşehir'in Uzak Doğu'yu büyüleyen beldesi Kapadokya kasım ayında mutlaka çok daha güzel olacak.
KAZ DAĞLARI'NIN EŞİ BENZERİ OLMAYAN TEMİZ HAVASI
Tatil alternatifleri deniz turizmden şehir gezilerine doğru kaydı. Kış mevsimi de bu trendin geçerli olduğu bur zaman dilimi. Hiç görmediğimiz yerleri keşfetmek öğrenciler için de heyecanlı olabilir. Oksijeni bol bir nefes için Kaz Dağları her mevsimde tavsiye edilebilir.
KAZ DAĞLARI'NIN EŞİ BENZERİ OLMAYAN TEMİZ HAVASI Tatil alternatifleri deniz turizmden şehir gezilerine doğru kaydı. Kış mevsimi de bu trendin geçerli olduğu bur zaman dilimi. Hiç görmediğimiz yerleri keşfetmek öğrenciler için de heyecanlı olabilir. Oksijeni bol bir nefes için Kaz Dağları her mevsimde tavsiye edilebilir.
MARDİN
Tarihi ve mimari açıdan Doğu'nun eşsiz kenti Mardin, çevre illerde yaşayanlarca ara tatilde gidip ara sokaklarında kaybolunacak ve kendisine has yemeklerin pişirildiği lokantalara uğranılacak bir kent özelliği taşıyor.
MARDİN Tarihi ve mimari açıdan Doğu'nun eşsiz kenti Mardin, çevre illerde yaşayanlarca ara tatilde gidip ara sokaklarında kaybolunacak ve kendisine has yemeklerin pişirildiği lokantalara uğranılacak bir kent özelliği taşıyor.
SAPANCA
İşte Marmara Bölgesi'nde olan ve İstanbulluların kısa ara tatilinde gidebileceği bir nokta.
SAPANCA İşte Marmara Bölgesi'nde olan ve İstanbulluların kısa ara tatilinde gidebileceği bir nokta.
ŞANLIURFA
Tarihi, mimarisi, yaşam şekli, efsaneleri ve mutfağı ile mutlaka ama mutlaka gidilmesi gerek bir ilimiz.
ŞANLIURFA Tarihi, mimarisi, yaşam şekli, efsaneleri ve mutfağı ile mutlaka ama mutlaka gidilmesi gerek bir ilimiz.