BORSA
0,000
%
DOLAR
0,000
%
EURO
0,000
%
ALTIN (gr)
0,000
%

Doğu Ekspresi kışın daha güzel

Uzun yıllardan bu yana Ankara-Kars arasında seyrüsefer eden Doğu Ekspresi en çok kış aylarında tadına doyum olmaz bir seyahat vaat ediyor.

Kaynakça : Haber Merkezi | 21.02.2020 - 13:50:10

Bir tren düşünün ki Türkiye'yi ortasından, doğusuna bir hat olarak geçiyor. Geçtiği tüm coğrafyayı penceresinden keyifle izlemek, içinde dinlenmek, kitap okuyarak farklı atmosferlere gitmek mümkün. Yalnız da kalabalık da güzel vakit geçirilebilecek bir ortam sunuyor.
Bir tren düşünün ki Türkiye'yi ortasından, doğusuna bir hat olarak geçiyor. Geçtiği tüm coğrafyayı penceresinden keyifle izlemek, içinde dinlenmek, kitap okuyarak farklı atmosferlere gitmek mümkün. Yalnız da kalabalık da güzel vakit geçirilebilecek bir ortam sunuyor.
Son durak Kars. Kars'ın güzelliği kışın bir başka.
Son durak Kars. Kars'ın güzelliği kışın bir başka.
DOĞU EKSPRESİ İLE KAR DİYARINA RÜYA GİBİ YOLCULUK
Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Taşımacılık AŞ'nin en uzun rotalarından Ankara-Kars arasında sefer yapan Doğu Ekspresi'nde yerli ve yabancı turistler, kar beyazının süslediği eşsiz manzaralar içinde rüya gibi bir yolculuğa çıkıyor.
DOĞU EKSPRESİ İLE KAR DİYARINA RÜYA GİBİ YOLCULUK Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Taşımacılık AŞ'nin en uzun rotalarından Ankara-Kars arasında sefer yapan Doğu Ekspresi'nde yerli ve yabancı turistler, kar beyazının süslediği eşsiz manzaralar içinde rüya gibi bir yolculuğa çıkıyor.
EN UZUN ROTA
TCDD'nin en uzun rotalarından Doğu Ekspresi'nin Ankara-Kars seferine kışın katılan yolcular, kar beyazının süslediği eşsiz manzaralar içinde masalsı yolculuk yapıyor.
EN UZUN ROTA TCDD'nin en uzun rotalarından Doğu Ekspresi'nin Ankara-Kars seferine kışın katılan yolcular, kar beyazının süslediği eşsiz manzaralar içinde masalsı yolculuk yapıyor.
YER BULMAK BİR SORUN
Son yıllarda oldukça rağbet gören seferlerinden Doğu Ekspresi'nin Ankara-Kars rotasıda, özellikle kış aylarında yer bulmak neredeyse imkansız.
YER BULMAK BİR SORUN Son yıllarda oldukça rağbet gören seferlerinden Doğu Ekspresi'nin Ankara-Kars rotasıda, özellikle kış aylarında yer bulmak neredeyse imkansız.
25 SAAT SÜRÜYOR
Misafirlerini 25 saatlik yolculukta, güzergahtaki eşsiz manzaralar içinde masalsı yolculuğa çıkartan Doğu Ekspresi'nde eğlenceli anlar yaşanıyor.
25 SAAT SÜRÜYOR Misafirlerini 25 saatlik yolculukta, güzergahtaki eşsiz manzaralar içinde masalsı yolculuğa çıkartan Doğu Ekspresi'nde eğlenceli anlar yaşanıyor.
KIRIKKALE, KAYSERİ, SİVAS, ERZİNCAN VE ERZURUM 
Ankara'dan hareket edip karın beyaza bürüdüğü Kırıkkale, Kayseri, Sivas, Erzincan ve Erzurum güzergahında ilerleyen tren, 1.310 kilometre yol katettikten sonra son durağı olan Kars'a ulaşıyor.
KIRIKKALE, KAYSERİ, SİVAS, ERZİNCAN VE ERZURUM Ankara'dan hareket edip karın beyaza bürüdüğü Kırıkkale, Kayseri, Sivas, Erzincan ve Erzurum güzergahında ilerleyen tren, 1.310 kilometre yol katettikten sonra son durağı olan Kars'a ulaşıyor.
MANZARANIN KEYFİ BİR BAŞKA
Yolculukta birbirinden güzel manzarayı izleyip trende farklı etkinliklere katılan yolcular, keyifle vakit geçiriyor.
MANZARANIN KEYFİ BİR BAŞKA Yolculukta birbirinden güzel manzarayı izleyip trende farklı etkinliklere katılan yolcular, keyifle vakit geçiriyor.
TCDD Taşımacılık AŞ'nin Ankara-Kars hattında hizmete sunduğu Turistik Doğu Ekspresi ile aynı hatta faaliyet gösteren Doğu Ekspresinde kompartımanındaki rengarenk led ışıklarla aydınlatılan pencerelerden daşırıdaki ilginç manzaraları izleyen yolcular, şarkılarla türkülerle seyahatlerini unutulmaz hale getiriyor.
TCDD Taşımacılık AŞ'nin Ankara-Kars hattında hizmete sunduğu Turistik Doğu Ekspresi ile aynı hatta faaliyet gösteren Doğu Ekspresinde kompartımanındaki rengarenk led ışıklarla aydınlatılan pencerelerden daşırıdaki ilginç manzaraları izleyen yolcular, şarkılarla türkülerle seyahatlerini unutulmaz hale getiriyor.
BİR KEŞİF GEZİSİ
Özellikle büyükşehirlerde yaşayanlar bu yolculukta ülkenin farklılıklarını keyfetme imkanı buluyorlar.
BİR KEŞİF GEZİSİ Özellikle büyükşehirlerde yaşayanlar bu yolculukta ülkenin farklılıklarını keyfetme imkanı buluyorlar.
SİZ HİÇ TREN YOLCULUĞU MUHABBETİNE ŞAHİT OLDUNUZ MU
Vagonda edinilen arkadaşlıklar, edilen muhabbetlerin tadı, insanların birbiri ile kaynaştığına şahit olmak, seyahate çıkanlara bambaşka duygular katıyor.
SİZ HİÇ TREN YOLCULUĞU MUHABBETİNE ŞAHİT OLDUNUZ MU Vagonda edinilen arkadaşlıklar, edilen muhabbetlerin tadı, insanların birbiri ile kaynaştığına şahit olmak, seyahate çıkanlara bambaşka duygular katıyor.
PULMAN, ÖRTÜLÜ KUŞETLİ VE YEMEKLİ VAGONLAR
Pulman, örtülü kuşetli ve yemekli vagonlar yola çıktığında karşılaşacağı manzaranın çeşitleri sınırsız.
PULMAN, ÖRTÜLÜ KUŞETLİ VE YEMEKLİ VAGONLAR Pulman, örtülü kuşetli ve yemekli vagonlar yola çıktığında karşılaşacağı manzaranın çeşitleri sınırsız.
HER KOMPARTIMANDA 4 KİŞİ
Kuşetli vagonların 10 kompartımanı var ve her kompartımanda 4 kişi yolculuk yapabiliyor. Kompartımandaki koltuklar istenildiğinde yatak olarak kullanılabiliyor. Yemekli vagonda 14 masa 47-52 arasında değişen oturma yeri var.
HER KOMPARTIMANDA 4 KİŞİ Kuşetli vagonların 10 kompartımanı var ve her kompartımanda 4 kişi yolculuk yapabiliyor. Kompartımandaki koltuklar istenildiğinde yatak olarak kullanılabiliyor. Yemekli vagonda 14 masa 47-52 arasında değişen oturma yeri var.
YOLCULUĞUN SONUNDA GİDİLEN ÇILDIR GÖLÜ, AYRI BİR ÖDÜL GİBİ
Çıldır Gölü bu yolculuğun bitiminde gidilecek bir nokta. Türkiye'nin en küçük ve en derin görü, kışın donduğunda üzerinde kızakla geçmek uzak ama aynı zamanda çok yakın bir hayal gibi.
YOLCULUĞUN SONUNDA GİDİLEN ÇILDIR GÖLÜ, AYRI BİR ÖDÜL GİBİ Çıldır Gölü bu yolculuğun bitiminde gidilecek bir nokta. Türkiye'nin en küçük ve en derin görü, kışın donduğunda üzerinde kızakla geçmek uzak ama aynı zamanda çok yakın bir hayal gibi.
KARS'IN MEŞHUR ATLARI
Kars'ın yılkı atları çok meşhur. Tabii onlar özgürce dağlarda dolaşıyorlar. Fakat ulaşımda kullanılan kızakları sürükleyen atları, ayrıca bu atların bakımlı olmaları, takılan rengarenk süsleri çok çekici görüntülere sahne olabiliyor.
KARS'IN MEŞHUR ATLARI Kars'ın yılkı atları çok meşhur. Tabii onlar özgürce dağlarda dolaşıyorlar. Fakat ulaşımda kullanılan kızakları sürükleyen atları, ayrıca bu atların bakımlı olmaları, takılan rengarenk süsleri çok çekici görüntülere sahne olabiliyor.
MASAL MI DEDİNİZ
Doğu Ekspresi ile geçilen rotaların her biri bir masalın sahnesi gibi, gerçek üstü ve büyüleyici. Bu uzun yolculuğun da bir masalın bitmesini istemiyormuşcasına bitmesini istemiyorsunuz.
MASAL MI DEDİNİZ Doğu Ekspresi ile geçilen rotaların her biri bir masalın sahnesi gibi, gerçek üstü ve büyüleyici. Bu uzun yolculuğun da bir masalın bitmesini istemiyormuşcasına bitmesini istemiyorsunuz.
YAZIN PULMANDA, KIŞIN KUŞETLİDE YOLCULUK
Yaz sezonunda seyahatler genelde pulman vagonlarla, kış aylarında ise yürüyüş grupları, fotoğraf sanatçıları, dağcılık grupları, öğrenciler gibi farklı meslek gruplarından talepler genelde kuşetli vagonlara alınıyor.
YAZIN PULMANDA, KIŞIN KUŞETLİDE YOLCULUK Yaz sezonunda seyahatler genelde pulman vagonlarla, kış aylarında ise yürüyüş grupları, fotoğraf sanatçıları, dağcılık grupları, öğrenciler gibi farklı meslek gruplarından talepler genelde kuşetli vagonlara alınıyor.
Trenin camında baktığınızda Kayseri, Sivas, Erzincan, Erzurum ve Kars'ı bir yay gibi ilerleyerek geçen tüm ağaçlar size selam veriyor.
Trenin camında baktığınızda Kayseri, Sivas, Erzincan, Erzurum ve Kars'ı bir yay gibi ilerleyerek geçen tüm ağaçlar size selam veriyor.
DOĞU EKSPRESİ, GEÇTİĞİ İSTASYONLARI DA ŞENLENDİRİYOR
Bu istasyonlar trenin getirdiği zenginliği, kültürel katkıları unutmamak gerek.
DOĞU EKSPRESİ, GEÇTİĞİ İSTASYONLARI DA ŞENLENDİRİYOR Bu istasyonlar trenin getirdiği zenginliği, kültürel katkıları unutmamak gerek.
Her ne kadar Kars'a yapılan bir yolculuk da olsa bu sırasıyla Ankara, Kayseri, Sivas, Erzincan ve Erzurum'u da yakından tanıma olanağı sağlıyor.
Her ne kadar Kars'a yapılan bir yolculuk da olsa bu sırasıyla Ankara, Kayseri, Sivas, Erzincan ve Erzurum'u da yakından tanıma olanağı sağlıyor.
BİR VAGONUN PENCERESİNDEN BAKMAK
Bütün sosyal medya hesaplarında paylaşılacak en güzel fotoğraflardan birisi bu trenin bir vagonundan bakarken verilen bir poz olmalı.
BİR VAGONUN PENCERESİNDEN BAKMAK Bütün sosyal medya hesaplarında paylaşılacak en güzel fotoğraflardan birisi bu trenin bir vagonundan bakarken verilen bir poz olmalı.
TREN GELİR HOŞ GELİR
Bu seyahatin fotoğraflayanların eserleri de gezinin anlamına değer katıyor.
TREN GELİR HOŞ GELİR Bu seyahatin fotoğraflayanların eserleri de gezinin anlamına değer katıyor.
KARDA İLERLERKEN SICACIK KOLTUĞUNUZDA YA DA YATAĞINIZDA OLMAK DUYGUSU
Siz sıcak ve temiz bir ortamda güvenle ilerlerken, yanınızda eşsiz güzellikler akıyor. Bu duygu her halde sadece yaşanınca gerçekten zihinde canlandırılabilir.
KARDA İLERLERKEN SICACIK KOLTUĞUNUZDA YA DA YATAĞINIZDA OLMAK DUYGUSU Siz sıcak ve temiz bir ortamda güvenle ilerlerken, yanınızda eşsiz güzellikler akıyor. Bu duygu her halde sadece yaşanınca gerçekten zihinde canlandırılabilir.
TÜRKİYE GÜZEL EVET
Seyahate katılanlar yol boyunca bembeyaz araziler, uçsuz bucaksız genişliğin yanında o çam ağaçlarının güzelliği, tren döndüğünde trenin görüntüsü ve doğanın durumunu konuşuyor.
TÜRKİYE GÜZEL EVET Seyahate katılanlar yol boyunca bembeyaz araziler, uçsuz bucaksız genişliğin yanında o çam ağaçlarının güzelliği, tren döndüğünde trenin görüntüsü ve doğanın durumunu konuşuyor.
DURAKLARIN ANLATTIĞI ÇOK ŞEY VAR
Durakların mimarisi, çalışanların işlerine olan sevgi ve saygısı da ayrıca seyahatin kalitesini artıran ayrıntılardan.
DURAKLARIN ANLATTIĞI ÇOK ŞEY VAR Durakların mimarisi, çalışanların işlerine olan sevgi ve saygısı da ayrıca seyahatin kalitesini artıran ayrıntılardan.
MASALSI BİR YOLCULUK
İstanbul'dan Ankara'ya gelip Doğu Ekspresi ile Kars'a ulaşan Ayşe Gürleyen,
MASALSI BİR YOLCULUK İstanbul'dan Ankara'ya gelip Doğu Ekspresi ile Kars'a ulaşan Ayşe Gürleyen, "Ankara'dan başlayan yolculuğumuz Kars'ta sonra erdi, gerçekten masalsı bir yolculuktu." dedi.
SEYAHAT BEKLENTİLERİMİN ÜZERİNDE GEÇTİ
Gürleyen,
SEYAHAT BEKLENTİLERİMİN ÜZERİNDE GEÇTİ Gürleyen, "3 senedir bu masalsı yolculuğu yapmak için fırsat yaratmaya çalıştım. Herkesin içi rahat olabilir, temizlik konusunda ben çok memnun kaldım, olabildiğinin en iyisiydi beklentilerimin üzerinde bir yolculuk geçti." açıklamasında bulundu.
"HİÇ SIKILMADIK" Gürleyen, yolculukta yeni arkadaşlıklar edindiklerini ve doğa harikası kar coğrafyasında yolculuk yapmanın mutluluğu yaşadıklarını anlatarak, şunları kaydetti: "Yolculuk çok güzeldi, hiç sıkılmadık, şimdi 25 saat daha olsa yolculuk yapabilirim, amacım bu yolculuğu yaşamaktı. Çok mutluyum, çok keyifli geçti, her anı yaşayarak gidiyorum. Yolculuk kar manzarasıyla çok güzeldi. Erzincan, Erzurum çok güzeldi. Gözümü hiç camdan ayıramadım, muhteşemdi, İstanbul'da metropol şehirlerde göremediğiniz manzaraları görüyorsunuz, farklı bir yerde büyülü bir şehirdesiniz gibi. Değişik masalsı bir yolculuk yapıyoruz."
"DOĞU EKSPRESİ KIŞIN DAHA GÜZEL" Trenle yolculuk yapan 72 yaşındaki Mehmet Gençaslan da Kayseri'den Erzurum'a tarihi yerleri gezmek için geldiğini belirterek, "Türkiye'yi geziyorum, öğrenciliğimden beri Türkiye'de ayak basmadığım yer yok. Bu sene Doğu Ekspresi ve kış mevsiminin güzelliklerini görmek için bu treni tercih ettim." dedi.
"TABİATLA BULUŞTUK" Gençaslan "Yolculuk esnasında kış güzellikleri ve tabiat farklılıkları açısından çeşitli yerler ve güzellikler var, manzaralar gayet güzel. Bana göre Doğu Ekspresi kışın daha güzel, hava güzel olduğu sürece manzara gayet güzel."
"VAGONDA YATIYORSUN, DIŞARIYA BAKIYORSUN KAR YAĞMIŞ" Tuba Köroğlu ise Doğu Ekspresi ile yolculuğun beklediğinden daha güzel geçtiğini belirterek duygularını şöyle dile getirdi: "Grup olarak çok beğendik, yolculuk rüya gibiydi. Vagonda yatıyorsun, dışarıya bakıyorsun kar yağmış, görüntü harika. Çok güzel bir yolculuk oldu, rüya gibiydi, kelimelere dökemiyorum. İlk defa böyle bir organizasyona katıldık."