Hava Durumu
°C
122.141,750
0 %
5,948
0.0925 %
6,562
0.1174 %
302,475
0.7044 %
Yemek kültürü ve bağbozumları turizm alternatifi oldu

Yemek kültürü ve bağbozumları turizm alternatifi oldu

Türkiye turizmde ivmeyi artırmak için alternatif yöntemlere yönelince 'gastronomi' karşısına kuvvetli ve etkileyici bir alan olarak çıktı. Bağbozumlarını izletmek de turizmin önünde yeni kapılar açtı.

Türkiye yöresel tadlarının çeşitliliği ve lezzeti açısından çok zengin bir içeriğe sahip. Bu nedenle gastronomi, turizm için bir alternatif olarak sunulmaya hazırlanıyor.

LEZZET TRENİ DEVREYE GİRİYOR

Bu güne kadar yemek kültürümüz, fuarların tanıtım konusu olmuştu. Şimdi yöntemler çeşitlendirildi.

Çeşitli yemek ve tat festivallerinin yanı sıra lezzet treni çalışmasını da yürürlüğe sokacak olan turizm işletmeleri, bu çabalarının karşılığını alacaklarına inandıklarını belirtti. Lezzet treni bahar aylarında kalkmaya hazırlanıyor.

BAĞBOZUMU TURLARINA İLGİ BÜYÜK

İçinde bulunduğunuz ay itibariyle bağbozumu turlarının gerçekleştirildiğini söyleyebiliriz. Kırklareli, Kayseri ve İzmir'de bu ay üzüm festivalleri var. Festival kapsamında, katılımcılar tarafından bağ bozumu da izlenecek.

BOZCAADA'NIN EN GÜZEL ZAMANI

Kapadokya'ya, Bozcaada'ya bağbozumu turları düzenleniyor. Üzüm hasadını tecrübe eden ziyaretçiler şehrin turistik yerlerini de geziyor. Kapadokya için turlar 1.000 liradan, Bozcaada için ise 600 liradan başlıyor.