Hava Durumu
°C
120.149,700
-1.6309 %
5,942
-0.0218 %
6,547
-0.1068 %
301,853
0.4974 %
Yaris'in 4'üncü nesli start verdi

Yaris'in 4'üncü nesli start verdi

Avrupa ve Türkiye’de 4 milyon Yaris kullanıcısını var. Toyota onları tekrar heyecanlandıracak bir model ile pazarda yerini almaya hazırlanıyor.

Toyota’nın B segmentindeki temsilcisi Yaris’in 4'üncü neslinin dünya prömiyeri Amsterdam’da gerçekleştirildi.

TÜRKİYE VE AVRUPA'DA 4 MİLYON SATTI

Yaris, 500 binden fazlası hibrit olmak üzere bugüne kadar Avrupa’da 4 milyonun üzerinde satış elde etti.

YARIS TÜRKİYE'DE 63 BİN SATILDI

Yaris 2000 yılından bu yana Türkiye’de de yaklaşık 3 bin adedi hibrit olmak üzere toplamda 63 bin adedin üzerinde satışa ulaştı.

Yeni jenerasyon Yaris, artırılmış dinamik performansı, geliştirilmiş sürüş kalitesi, yol tutuşu, güvenliği ve dikkat çekici tasarımıyla pazarda iddialı.

AVRUPA'DA ÜRETİLECEK

Yeni Yaris, Toyota’nın Fransa’daki fabrikasına yaptığı 300 milyon euroluk yatırımla birlikte Avrupa’da üretilmeye devam edecek.

"ŞEHİRİÇİ SÜRÜŞLERDE YÜZDE 80'E KADAR 0 EMİSYON İLE YOL ALIYOR"

Yeni Yaris ve Yaris Hybrid’in 2020 model yılında Türkiye yollarında da olacağını aktaran Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış AŞ Üst Yöneticisi (CEO) Ali Haydar Bozkurt, “Toyota’nın inovatif teknolojisinin tüm özelliklerini bünyesinde toplayan yeni Yaris, alışılan Toyota kalitesini bir kez daha gözler önüne seriyor. B segmentinin ilk hibrit otomobili olan Yaris Hybrid de, performans ve emisyon değerleriyle daha da mükemmel bir çizgiyi yakalıyor. Yeni Yaris Hybrid’deki hibrit sistem ile şehiriçi sürüşlerde yüzde 80’e kadar 0 emisyon ile yol alınabiliyor.” ifadelerini kullandı.

"YENİ YARIS VE YARIS HYBRİD'İ TÜRKİYE SEVECEK"

Bozkurt, yeni Yaris’in özellikle kentler için önemli bir boşluğu dolduracak bir otomobil olacağını da belirterek, şunları kaydetti: “Avrupa’da ve Türkiye’de rekabetin üst düzeyde olduğu B segmentine Yeni Yaris ile farklı bir boyut getireceğiz. Avrupa ve Türkiye’deki mevcut 4 milyon Yaris kullanıcısını yeniden heyecanlandıracak bir model ile pazarda yerimizi alacağız. Sıra dışı çekici tasarımıyla Yeni Yaris, 30’lu yaşlarında özgür ruhlu müşterileri hedefliyor. Özellikle şehir yollarında çevik ve hassas performansı ile güven verici bir sürüş sağlarken, uzun yolda da ideal bir otomobil olarak öne çıkıyor. Yeni Yaris ve Yaris Hybrid Türk halkının çok seveceği bir otomobil olacaktır.”