Hava Durumu
°C
123.556,100
0.7636 %
5,936
0.0202 %
6,579
-0.0334 %
296,443
-0.3462 %
Volkswagen'in yatırımına devam edeceği açıklaması

Volkswagen'in yatırımına devam edeceği açıklaması

Ticaret Bakan Yardımcısı Turagay, DEİK'in toplantısında yaptığı konuşmada 'Volkswagen şu anda yatırımını durdurmuş durumda değil. Volkswagen yatırımı devam edecek.' bilgisini verdi.

Volkswagen fabrika kuluması için Manisa'da bir şirket yapılanmaşa gerçekleştirmiş ancak Barış Pınarı Harekatın'dan etkilenen Alman hükümetinin bu dönemde tepkisini çekmemek için yatırımı askıya aldığını duyurmuştu.

Ancak bu açıklama başta Manisalılar olmak üzere otomotiv sektörünü üzdü ve dövizin üzerinde olumsuz etki bıraktı.

"YATIRIMLAR DURDURULMADI"

Tam bu aşamada Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay, DEİK'in düzenlediği "Türkiye'nin Kuşak ve Yol Girişiminde Konumlandırılması" bilgilendirme toplantısında son günlerde özellikle Alman medyası kaynaklı olarak ortaya atılan Volkswagen’in Türkiye’de kuracağı üretim merkezi yatırımını durduğu yönelik iddialara ilişkin değerlendirme yaptı.

Turagay, Alman otomotiv devi Volkswagen’in Türkiye yatırımını durdurmadığını belirtti.

 "VOLKSWAGEN ŞU ANDA YATIRIMINI DURDURMUŞ DURUMDA DEĞİL"

Turagay, “Volkswagen şu anda yatırımını durdurmuş durumda değil. Bir kere bunu net ortaya koyalım. Volkswagen yatırımı devam edecek, çünkü şirket kuruldu. Bununla ilgili sürekli spekülasyonların çıkarılması hoş değil. Ben o noktada bir olumsuz görmüyorum.” dedi.