Hava Durumu
°C
120.149,700
-1.6309 %
5,948
0.0942 %
6,552
-0.0274 %
302,421
0.6865 %
Volkswagen'in Türkiye yatırıma kesin gözü ile bakılıyor

Volkswagen'in Türkiye yatırıma kesin gözü ile bakılıyor

VW'nin Türkiye'ye 1 milyar euro tutarında fabrika yatırımı yapmayı düşünmesi dünya gündeminde. VW’nin bu yatırımı gerçekleştirmek için Türkiye’ye vergilerle ilgili yatırım şartı bulunuyor. Son gelişmeler otomobil devinin Türkiye'de yatırım kararını kesinleştiğini gösteriyor.

Ülkedeki diğer mevcut üreticileri de düşünerek hareket edeceğini söyleyen dünya devi Volkswagen'in (VW), yeni kuracağı fabrika için Türkiye'yi seçmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Alman otomobil üreticisi Volkswagen'in yeni fabrika yatırımı için Türkiye'yi seçeceğine yönelik fikir Ankara'da cephesinde giderek güçlenirken üç Türk yetkili, kıdemli bir VW yöneticisi ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "son derece olumlu" bir görüşme yaptığını belirtti.

"SON DAKİKA SORUNU ÇIKMAZSA YATIRIM TÜRKİYE'YE YAPILACAK"

Yatırım müzakereleri hakkında bilgi sahibi bir Türk yetkili, Erdoğan'ın bu hafta VW'den üst düzey bir yönetici ile yaptığı görüşmede sorunların büyük bölümünün üstesinden geldiğini belirtti. VW'den bir yetkili ise Erdoğan'ın, bu hafta CEO Herbert Diess ile görüştüğünü ifade etti. Türk yetkili, "Daha önce bazı küçük pürüzler vardı. Satılacak araçlardaki vergi düzenlemeleri gibi. Görüşmede neredeyse tamamıyla mutabakat sağlandı. Son dakika sorunu çıkmazsa yatırım Türkiye'ye yapılacak." dedi.