Hava Durumu
°C
105.520,470
0.1525 %
6,820
0.1262 %
7,566
0.2477 %
379,237
0.7462 %
VakıfBank, Çin Exim Bank'tan 140 milyon dolar kaynak sağladı

VakıfBank, Çin Exim Bank'tan 140 milyon dolar kaynak sağladı

VakıfBank'tan yapılan açıklamaya göre banka, Türkiye ile Çin arasındaki dış ticaretin finansmanında kullanılmak üzere, Çin Exim Bank'la 140 milyon dolar tutarında bir yıl vadeli kredi anlaşması imzalayarak, yurt dışından kaynak getirme çalışmalarına birini daha ekledi.

VakıfBank, Çin Exim Bank ile ilişkileri geliştirmek, farklı ekonomik bölgelerden yatırımcı ve finans kuruluşlarına ulaşarak kaynak çeşitliliğini artırmak ve Çin ile ticaret işlemi gerçekleştiren müşterilerine destek olmak amacıyla 140 milyon dolar tutarında bir yıl vadeli kredi anlaşması imzaladı. 

Açıklamada görüşlerime yer verilen VakıfBank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih, söz konusu kredinin Çin Exim Bank ile gerçekleştirilen ilk işlem olmasının önemli olduğunu belirtti.

"KREDİ DE ÇOĞRAFİ ÇEŞİTLİLİK ARTTI"

Yurt dışından sağladıkları bu yeni kredi ile VakıfBank'ın kaynak yapısının coğrafi çeşitliliğini artırarak, uluslararası yeni finans kuruluşlarına da ulaştığını ifade eden Üstünsalih, "Çin'in önde gelen finans kuruluşlarından Çin Exim Bank ile başlayan bu iş birliğimizin önümüzdeki günlerde artarak devam etmesini bekliyoruz. Temin ettiğimiz söz konusu yeni kaynak, diğer muhabir bankalar ve yatırımcılar nezdinde de Türk bankacılık sektörünün ve bankamızın kredibilitesine ve itibarına olumlu katkı sağlayacaktır." değerlendirmesinde bulundu.