Hava Durumu
°C
89.552,610
0 %
6,738
0.0623 %
7,284
-0.0439 %
350,397
-0.0499 %
Türkiye, iş yapmak için en iyi imkanlara sahip 33'üncü ülke

Türkiye, iş yapmak için en iyi imkanlara sahip 33'üncü ülke

İş yapmak için en iyi imkanlara sahip ülkeler listesinde, 2020 verilerine göre farklı kıstaslardan geçerek birinci sıraya yerleşen ülke Yeni Zelanda oldu.

World Bank verilerine göre iş yapmak için en iyi imkanlara sahip ülke Yeni Zelanda. Yeni Zelanda'dan sonra ilk 5'te yer alan diğer ülkeler ise Singapur, Hong Kong (China), Danimarka ve Güney Kore.

TÜRKİYE İLK 50'DE

İş yapmak için en iyi olan ülkeler açıklanırken, 2020 verilerine göre farklı kıstaslardan geçerek birinci sıraya yerleşen ülkenin Yeni Zelanda olduğu görüldü. En iyi iş yapılan ülkelerde yüksek şeffaflığa sahip iş düzenlemeleri olduğu görülürken, Türkiye'nin de ilk 50'de yer aldığı saptandı.

Ajans Press'in, World Bank verilerinden elde ettiği bilgilere göre iş yapmak için en iyi olan ülkeler açıklandı. 2020 verilerine göre farklı kıstaslardan geçerek birinci sıraya yerleşen ülkenin Yeni Zelanda olduğu görüldü.

Yeni Zelanda'dan sonra ilk 5'te yer alan diğer ülkeler Singapur, Hong Kong (China), Danimarka ve Güney Kore olarak kayıtlara geçti.

TÜRKİYE 33'ÜNCÜ

En iyi iş yapılan ülkelerde yüksek şeffaflığa sahip iş düzenlemeleri olduğu görülürken, Türkiye'nin de ilk 50'de yer aldığı saptandı. Böylelikle Türkiye'nin iş yapmak için en iyi olan ülkeler arasında 33'üncü sırada olduğu görüldü.

YENİ YATIRIMLAR VE İŞSİZLİK EN ÇOK KONUŞULAN KONULARDAN

Medya takip kurumu Ajans Press, iş dünyası ile alakalı basına yansıyan haber adetlerini inceledi. Ajans Press ve PRNet'in dijital basın arşivinden derlediği bilgilere göre iş dünyası ile alakalı geçen yıl basına yansıyan haber adedi 23 bin 115 olarak kayıtlara geçti. Sadece bu yıl ki haber çıkışlarına bakıldığında ise bin 767 haberin medyada yansıma bulduğu görüldü. Haber içerikleri incelendiğinde de yeni yatırımların ön planda olduğu görülürken, işsizlik oranının da bir hayli konuşulduğu kaydedildi.

Manşet Fotoğraf: DHA