Hava Durumu
°C
117.745,350
1.7251 %
6,864
0.0685 %
7,782
0.7026 %
392,835
0.1785 %
Turizme ara tatili dopingi

Turizme ara tatili dopingi

Bu yıl Milli Eğitim Bakanlığı yeni bir uygulama başlatarak öğrencilere iki ara tatili hakkı tanıdı. Öğrencilerin ve öğretmenlerin dinlenmesi, mevzuatın tekrar gözden geçirilmesi, okul binalarının eksiklerinin giderilmesini amaçlayan bu iki ara aynı zamanda turizmciler için bir fırsat doğuracak.

İlk ara tatili kasım ayında yaşanacak. Sıcakların sürdüğü ekimden sonra da gelecek kasım ayında Türkiye'nin her köşesi, öğrencilerin aileleri ile güzel vakit geçirebileceği olanaklarla dolu.

ARA TATİL TARİHLERİ TURİZMCİLİ SEVİNDİRDİ

Önceden sadece sömestr tatilinde yoğunluk yaşanırken şimdilerde ise bir haftalık ilk ara tatil için planlar yapılmaya başlandı.

Okullardaki ilk ara tatili 18-22 Kasım 2019'da yapılacak. 25 Kasım'dan 17 Ocak'a kadar birinci dönem devam edecek. Daha uzun sürecek olan yarıyıl tatili 20-31 Ocak 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek. İkinci yarıyıl eğitim-öğretim dönemi ise 3 Şubat 2020'de başlayacak.

AFYON'DA KAPLICA KEYFİ
havaların soğumaya başladığını düşünürsek kaplıca tatilleri ve çocukların da girebilecekleri kapalı havuzlu tesisler eğlenceli olabilir.

AFYON'DA KAPLICA KEYFİ

Turizm açısından baktığımızda havaların soğumaya başladığını düşünürsek, kaplıca tatilleri ve çocukların da girebilecekleri kapalı havuzlu tesisler eğlenceli olabilir. 

AFYON
Ailenin tüm fertleri bu ara tatili birlikte geçirmeyi hak ediyorlar. Akşam ateşin karşısında yapılacak bin sohbet yaşam boyu hatırlanacak anılar bırakır.

AİLECE YAPILAN AKŞAM SOHBETLERİ

Ailenin tüm fertleri bu ara tatili birlikte geçirmeyi hak ediyorlar. Akşamları ateşin karşısında yapılacak bir sohbetin yaşam boyu hatırlanacak anılar arasına katılacağını unutmayalım.

BURDUR
Türkiye'nin her ilinde tarihi kalıntılar bulmak mümkün. burdur'da bu güzelliklerde nasibini alıyor.

BURDUR'UN TARİHİ KALINTILARI

Türkiye'nin her ilinde tarihi kalıntılar bulmak mümkün. Burdur da bu güzelliklerde nasibini alıyor.

DİYARBAKIR'IN KALESİ 

Doğu Anadolu Bölgesi'nde yaşayanlar 18-22 Kasım 2019'da (Hafta sonu tatilleri ile birlikte 9 gün) yapılacak ilk ara tatilde günlük ara tatilini fırsat bilerek "Doğu'nun Paris"i unvanını kazanan Diyarbakır'a gitmek isteyebilirler. Orada karşılaşacakları tarihi atmosfere hayran kalacaklar.

GÖBEKLİTEPE
Şanlıurfa'nın son keyfi Göbeklitepe yurt dışından çok turist çekiyor. biz topraklarımızdaki bu güzelliği niçin gidip de görmeyelim değil mi?

GÖBEKLİTEPE'YE OLAN İLGİYE KAYITSAZ KALMAMALI

Şanlıurfa'nın son keyfi ve dünyanın en eski tapınak merkezi olan Göbeklitepe yurt dışından çok turist çekiyor. Biz topraklarımızdaki bu güzelliği niçin gidip de görmeyelim değil mi? Bu ara tatil, özellikle de okul çağındaki çocukların kendi kültürleri ile buluşmaları için bir fırsat olabilir.

GÜMÜŞHANE
Karadeniz'in gezilecek önemli noktalarından birisi olarak Gümüşhane'yi ve doğal güzelliklerini iç rahatlı ile önerebiliriz.

GÜMÜŞHANE'NİN DOĞA HARİKALARI

Karadeniz'in gezilecek önemli noktalarından birisi olarak Gümüşhane'yi ve doğal güzelliklerini iç rahatlığı ile önerebiliriz.

İZMİR
İzmir yaz-kış gezilebilecek illerin listesi arasında önemli bir tutuyor.

İZMİR'İN YAZI KIŞI AYRI GÜZEL

İzmir yaz-kış gezilebilecek illerin listesi arasında önemli bir tutuyor.

KAPADOKYA
Nevşehir'in Uzak Doğu'yu büyüleyen beldesi Kapadokya kasım ayında mutlaka çok daha güzel olacak.

KAPADOKYA'NIN BÜYÜLEYİCİLİĞİ

Nevşehir'in Uzak Doğu başta olmak üzere tüm dünyayı farklı açılardan büyüleyen beldesi Kapadokya kasım ayında mutlaka çok daha güzel olacak.

KAZ DAĞLARI
Oksijeni bol bir nefes için Kaz Dağları her mevsimde tavsiye edilir.

KAZ DAĞLARI'NIN EŞİ BENZERİ OLMAYAN TEMİZ HAVASI

Tatil alternatifleri deniz turizmden şehir gezilerine doğru kaydı. Kış mevsimi de bu trendin geçerli olduğu bur zaman dilimi. Hiç görmediğimiz yerleri keşfetmek öğrenciler için de heyecanlı olabilir. Oksijeni bol bir nefes için Kaz Dağları her mevsimde tavsiye edilebilir. 

MARDİN
Tarihi ve mimari açıdan Doğu'nun eşsiz kenti Mardin, çevre illerde yaşayanlarca ara tatilde gidip ara sokaklarında kaybolunacak ve kendisine has yemeklerin pişirildiği lokantalara uğranılacak bir kent özelliği taşıyor.

MARDİN'İN EVLERİ VE SOKAKLARI

Tarihi ve mimari açıdan Doğu'nun eşsiz kenti Mardin, çevre illerde yaşayanlarca ara tatilde gidip ara sokaklarında kaybolunacak ve kendisine has yemeklerin pişirildiği lokantalarına keyifle uğranılacak bir kent özelliği taşıyor.

SAPANCA
İşte Marmara Bölgesi'nde olan ve İstanbulluların kısa ara tatilinde gidebileceği bir nokta.

SAPANCA'NIN YEŞİLİ

İşte Marmara Bölgesi'nde olan ve İstanbulluların kısa ara tatilinde gidebileceği bir nokta.

ŞANLIURFA
Tarihi, mimarisi, yaşam şekli, efsaneleri ve mutfağı ile mutlaka ama mutlaka gidilmesi gerek bir ilimiz.

ŞANLIURFA'NIN HERŞEYİ

Tarihi, mimarisi, yaşam şekli, efsaneleri ve mutfağı ile mutlaka ama mutlaka gidilmesi gerek bir illerimizden Şanlıurfa.

KONYA'DA SEMAZEN İZLEMEK
İç Anadolu Bölgesi'nde yaşayanlar için Konya'yı ziyaret etmek cazip bir seçenek olabilir.
ARA TATİL TARİHLERİ
İlk ara tatil 18-22 Kasım 2019'da yapılacak. 25 Kasım'dan 17 Ocak'a kadar birinci dönem devam edecek. Yarıyıl tatili 20-31 Ocak 2020 tarihleri arasında olacak. İkinci yarıyıl eğitim-öğretim dönemi 3 Şubat 2020'de başlayacak.

KONYA'DA SEMAZEN İZLEMEK

İç Anadolu Bölgesi'nde yaşayanlar için Konya'yı ziyaret etmek cazip bir seçenek olabilir.

KASIM'DA TÜRKİYE YİNE CENNET KÖŞELERİ İLE TATİLE HAZIR
İlk ara tatili kasım ayında. Sıcakların sürdüğü ekimden sonra da gelecek kasım ayında Türkiye'nin her köşesi öğrencilerin aileleri ile güzel vakit geçirebileceği olanaklarla dolu.
Fotoğrafta Şark Expresi ile Kars yolculuğu gösteriliyor ama kasımdaki ara tatil kısa. buna katılmak için 11 günlük yarı tatili beklemek gerekecek.

KASIM'DA TÜRKİYE, YİNE CENNET KÖŞELERİ İLE TATİLE HAZIR

Fotoğrafta Şark Expresi ile Kars yolculuğuna çıkan gençler gösteriliyor ama kasımdaki ara tatil bir haftalır. Bu tura katılmak için daha geniş zaman dilimi bulunacak yarı tatili beklemek gerekebilir.

AYVALIK
Ayvalık sadece deniz tatili yapılan bir belde değil aynı zamanda termal sularından yararlanılan ve böylelikle turizmin kışa da taşıyabilen bir ilçe.

AYVALIK'TA YAZIN DENİZ, KIŞIN TERMAL

Ayvalık sadece deniz tatili yapılan bir belde değil aynı zamanda termal sularından yararlanılan ve böylelikle turizmin kışa da taşıyabilen bir ilçe olarak seçenekler arasındaki yerini alıyor.