Hava Durumu
°C
122.141,750
0 %
5,948
0.0891 %
6,561
0.1113 %
302,542
0.7267 %
Trump'un sosyal medya paylaşımlarının ekonomiye etkisi

Trump'un sosyal medya paylaşımlarının ekonomiye etkisi

ABD Başkanı Trump'ın sosyal medyası ve özellikle Twitter hesabında paylaştığı mesajların ekonomiye etkisi araştırıldı. İçinde Çin, demokrat, milyar ve ürün kelimelerinin geçtiği tweet'lerinin piyasa üzerinde çok etkili olduğu anlaşıldı.

ABD Başkanı Donald Trump, sosyal medyayı aktif kullanıyor. Başkan olmadan önce de günde 10 tweet yayınladığı tespit edilen Trump, başkan olduktan sonra da bu sayının yarısı kadar mesaj atmaya devam etti. Ancak 2018'de tüm ortalamalarının üstünde performans göstererek iş dünyasını ve tüm dünya ülkelerini etkisi altına alabilecek mesajlar paylaşmaya başladı. 

TRUMP'UN SOSYAL MEDYA PAYLAŞIMLARININ BİR ENDEKSİ VAR ARTIK

Trump'ın sosyal medya etkinlikleri yakından takip ediliyor ve yayınlanır yayınlanmaz bir karşılık buluyor. 64 milyon takipçisi var. Türkiye'de doların TL karşısında yükselmesine de neden olan mesajların bir endeksinin tutulmasına karar verildi.

JP MORGAN TWITTER HESABINI İNCELEDİ

Uluslararası finans derecelendirme kuruluşu JP Morgan, Donald Trump'ın Twitter hesabındaki mesajların ekonomiye olan etkisini inceledi. 

İçinde Çin, demokrat, milyar veürün kelimelerinin olduğu tweetleri yayanladıktan hemen sonra yankı bulduğu ve piyasa üzerinde etkili olduğu not düşüldü. Çalışma devam edecek.