Hava Durumu
°C
117.836,880
-0.4744 %
6,867
0.1035 %
7,811
0.3378 %
397,548
0.0015 %
Tatile gidilebilecek olsaydı seçeceğimiz rotalar

Tatile gidilebilecek olsaydı seçeceğimiz rotalar

Koronavirüs salgını nedeni ile evlerimizde kaldığımız bu günlere rastlayan Ramazan Bayramı tatilinde eğer mümkün olabilseydi gidilebilecek noktaları düşündüğümüzde aklımıza gelebilecek ilk noktaları not alalım istedik.

Koronavirüs salgını ve beraberinde gelen seyahat yasağı olmasaydı, bayram tatili tatilcileri harekete geçirirdi. Dönemin yaz başı olması nedeniyle seçenekler sınırsız olurdu. Deniz, kum ve güneşin ön planda olduğu ve kültür turlarının da ihmal edilmediği bir tatil düşünenler için Akdeniz ve Ege sahilleri iyi bir tercih olurken; Avrupa, vizesiz rotalarıyla cazibesini korurdu.

MUHTEŞEM ÜÇLÜ: ÇEŞME, BODRUM, KUŞADASI
Antalya’dan sonra bir diğer ziyaret noktası Çeşme ve Alaçatı. Bu bölge öylesine canlı ki, rüzgâr sörfü yapmak isteyene de kültür turlarına katılmayı arzu edenlere de pek çok seçenek sunuyor.
(Fotoğraf: Bodrum)(Bodrum)

MUHTEŞEM ÜÇLÜ: ÇEŞME, BODRUM, KUŞADASI

Ege Bölgesi’nde Bodrum, Kuşadası ve Marmaris tatilcileri karşılamaya hazırlanırken, İstanbul’a yakın olması sebebiyle Assos, Bozcaada ve Ayvalık da büyük ilgi görüyor.
(Fotoğraf: Kuşadası)

(Kuşadası)

SALDA GÖLÜ’NE İLGİ ARTIYOR
Bembeyaz kumları ve masmavi sularıyla tropik bir adayı anımsatan Salda Gölü, son yıllarda seyahat severlerin en çok tercih ettikleri rotaların başında geliyor. Sit alanı olması nedeniyle bakir kalan ve adeta saklı bir cennet olan Salda, Denizli ve Antalya’nın ortasında konumlanıyor.
(Fotoğraf: Salda)

SALDA GÖLÜ’NE İLGİ ARTIYOR

Doğayla baş başa kalmak için en ideal yerlerden biri olan Salda’da ister civardaki küçük işletmelerde, isterseniz çadırınızda kalarak bayramın tadını çıkarabilirsiniz.
(Fotoğraf: Cape Town)(Cape Town)

YUNAN ADALARI HER ZAMAN GÖZDE
Hem eğlence hem de kültürel anlamda barındırdıkları zenginlikler sayesinde Yunan Adaları, son yıllarda ülkemizde oldukça ilgi görüyor. İlk sırada Rodos var. Birbirinden farklı özellikteki plajlarında güneşin ve denizin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Deniz keyfi dışında eğlence de istiyorsanız 24 saat canlı olan Mykonos tam size göre!
(Fotoğraf: Rados)

(Rados)

YUNAN ADALARI HER ZAMAN GÖZDE

Santorini ise diğer bir ada rotası. Kaldera’nın sunduğu eşsiz gün batımı manzarası ve beyaz badanalı evleriyle ünlü adada unutulmayacak bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz. İzmir’in gözde tatil beldesi Çeşme’nin tam karşısında yer alan Sakız, ülkemiz kıyılarına yakınlığı sayesinde oldukça ilgi görüyor.
(Fotoğraf: Santorini)

(Santorini)

Yakınlığı nedeniyle karşılıklı seferlerin sık olduğu bir diğer ada ise Midilli. Yunan Adaları listesinin son sırasında ise Thassos yer alıyor. Ege’nin kuzeyindeki bu kara parçası keyifli vakit geçirebileceğiniz doğa sporlarına uygun coğrafi çeşitliliği barındırıyor.
(Fotoğraf: Çeşme) (Çeşme)

VİZESİZ SEYAHAT İSTEYENLERE
Son dönemde Avrupa’nın en gözde tatil destinasyonlarından olan Belgrad, Saraybosna ya da Ukrayna seçenekleriniz arasında yer alabilir. Belgrad, yemyeşil parkları, tarihî meydanı, şehrin simgelerinden olan Belgrad Kalesi ile gezmeye doyamayacağınız bir şehir.
(Fotoğraf: Belgrad)(Belgrad)

VİZESİZ SEYAHAT İSTEYENLERE

Yaklaşık 400 yıl boyunca Osmanlı egemenliğinde kalmış, Balkanların en güzel şehirlerinden olan Saraybosna’da ise tarihi cami ve köprüleri, Milli Kütüphane’yi, otantik evleri mutlaka görmelisiniz.
(Fotoğraf: Bali)(Bali)

Ukrayna ise başkenti Kiev, UNESCO kültür mirası şehirlerinden Lviv ve liman kenti Odessa ile seyahat severlerin gözdesi. Her üç şehir de tarih ve kültür tatili yapmak isteyenler için birbirinden güzel binaları, caddeleri, alışveriş alanlarıyla keşfedilmeyi bekliyor.
(Fotoğraf: Odessa)

(Odessa)

Peru, Sirilanka ve Cape Town da uzaklardan göz kırpan tatil beldeleri olarak öne çıkıyor.
(Fotoğraf: Peru)(Peru)

Yurt içinde tatil yapacakların öncelikli tercihi Antalya oluyor. Su kaydırağı / aquapark, animasyon, çocuk kulübü, çocuk bakımı hizmetleri ve kum plaj seçenekleriyle çocuklu ailelerin gözdesi olan Side, Belek, Lara ve Alanya, bu bayramda da en çok tercih edilen lokasyonların başında geliyor.
(Fotoğraf: Antalya)

(Antalya)

Yurt içinde ya da dışında gezmek, görmek, tatmak paha biçilmez deneyimler, hayatın her aşamasında aklınıza gelecek unutulmaz anılar biriktirmek demek.
(Fotoğraf: Sirilanka)(Sirilanka)