Hava Durumu
°C
118.269,410
-0.1091 %
6,868
0.1122 %
7,814
0.3866 %
396,368
-0.2953 %
Mayıs ayı işsizlik ödeneği de banka hesaplarına yatıyor

Mayıs ayı işsizlik ödeneği de banka hesaplarına yatıyor

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk, koronavirüsle mücadele tedbirleri kapsamında, işsizlik ödeneğinin bu ay da hak sahiplerinin banka hesabına yatırılacağını açıkladı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yaptığı yazılı açıklamada koronavirüs salgını tedbiri olarak, nisan ayında başlatılan işsizlik sigortası ödemelerini hak sahiplerinin banka hesaplarına yatırmayı mayıs ayı için de sürdüreceklerini duyurdu.

“KORONAVİRÜS ÖNLEMLERİ KARARLILIKLA SÜRDÜRÜLÜYOR”

Bakan Selçuk, bu süreçte vatandaşların evlerinden daha az çıkmaları ve kalabalık ortamlara girmemeleri için aldıkları önlemleri kararlılıkla sürdürüldüklerini belirtti.

HAK SAHİPLERİNİN 26 NİSAN’A KADAR IBAN NUMARALARINI BİLDİRMELERİ GEREKİYOR

Hak sahiplerine IBAN numaralarını 26 Nisan'a kadar bildirmeleri gerektiğini hatırlatan Bakan Selçuk, "Halihazırda ödenek alan ya da almaya hak kazanan vatandaşlarımız, ALO 170'i arayarak IBAN numaralarını bildirebilir veya 'https://esube.iskur.gov.tr/' adresi üzerinden bilgilerini güncelleyip sisteme ekleyebilirler." bilgisini paylaştı.

IBAN NUMARASI BİLDİREMEYENLER ÖDEMELERİNİ PTT’DEN ALACAKLAR

IBAN bilgisini giremeyen ya da banka hesabı olmayan hak sahiplerinin mağdur edilmeyeceğini de vurgulayan Bakan Selçuk, bu kapsamda olanlara ödemelerin PTT aracılığıyla yapılacağını kaydetti.