Hava Durumu
°C
105.359,760
0 %
6,816
0.0616 %
7,556
0.1112 %
376,966
0.1429 %
Manisa Belediyesi, Volkswagen'in yatırımını sevinçle karşıladı

Manisa Belediyesi, Volkswagen'in yatırımını sevinçle karşıladı

Volkswagen'in Manisa'ya yatırım yapması, başta kentin Büyükşehir Belediye Başkanı Ergün olmak üzere tüm Manisalıları heyecanlandırdı.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, meclis toplantısında Volkswagen yatırımının kent ekonomisine katma değer sağlayacağını belirten bir konuşma yaparak, yatırımın gerçekleşmesinde emeği geçenler teşekkür etti.

"VOLKSWAGEN'İN YATIRIMININ MANİSA'YA YAPMASI KESİNLEŞTİ"

Belediye Başkanı Ergün, otomotiv devi Volkswagen yatırımının kente gelmesiyle ilgili, "Geçtiğimiz hafta içinde hem Manisa'mız, hem de ülkemiz için önemli bir gelişme yaşandı. Alman otomotiv devi Volkswagen'in Manisa'da fabrika kurması kesinleşti. Aldığımız bilgilere göre yaklaşık 1 milyar euro yatırımla 2022 yılında faaliyete alınması planlanıyor. Yıllık 300 bin araç kapasiteli tesiste ilk etapta 4 bin personelin istihdamı hedefleniyor. Bu önemli ve dev yatırımın Türkiye'ye ve Manisa'ya gelmesi için emek veren, katkı sağlayan başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, kıymetli bakanlarımıza ve Manisa'mızın değerli milletvekillerine Manisa adına çok teşekkür ediyor; yapılacak yatırımın hem ülkemiz ekonomisine, hem de Manisa'mıza hayırlı olmasını diliyorum.

DEV YATIRIM İSTİHDAMA VE KENT EKONOMİSİNE ÖNEMLİ KATKI SAĞLAYACAK

Bu dev yatırımın istihdama ve kent ekonomisine önemli bir katma değer sağlayacağı tartışmasız. Ülkemize ve Manisa'mıza hayırlı uğurlu olsun." diye konuştu.