Hava Durumu
°C
122.540,220
0 %
5,933
-0.0421 %
6,557
-0.1477 %
297,563
-0.2253 %
Kurbanlıkları satamayanların umudu ikinci güne kaldı

Kurbanlıkları satamayanların umudu ikinci güne kaldı

Kurban Bayramı'nda satılmak üzere büyükbaş ve küçükbaş hayvanları kurban pazarına getiren satıcıların elinde kalan hayvanların tamamını elden çıkartmak için ümidi ikinci günde.

Kurbanlıkları satanlar alanları terketti. Satamayanlar ise fiyatların daha uygun olmasını bekleyen ve kurban almak için bu nedenle bayramın ikinci gününü seçenlerin gelmesini bekliyor.

Bayram yoğunluğundan fırsat bulamayan ya da kurbanını daha uygun fiyata almak isteyen vatandaşlar bayramın ikinci günü kurban satış yerlerindeydi. Kurbanlıklar, bayram öncesine göre daha uygun fiyata alıcı buldu.

Kurbanlıkları satanlar bayram yapıyor satamayan bekleyişte
"BU SENE SATIŞLARDAN UMDUĞUMU BULAMADIM"

Edirne'de görüşleri alınan Niyazi Aytiş, bazı besicilerin satışlardan memnun olsa da kendisinin istediği kadar kurban satamadığını anlattı.

Niyazi Aytiş, fiyat indirimi isteyenlerin ısrarından sitem ederek  "Bu sene satışlardan ben umduğumu bulamadım. O geliyor 'fiyat indir', bu geliyor 'bana indir'. Bana ne kalacak. Geliyor "600'e alayım" diyorlar. Olur mu o fiyata. Ben 80 yaşında çalışıyorum. Yazık günah. Çoban para ister, aile para ister." dedi.

Bir başka besici Hüseyin Erdur ise 4 gün önce kurban pazarına geldiğini, 10 kurbanlık sattığını söyledi.