Hava Durumu
°C
108.097,270
0 %
6,692
-0.1953 %
7,487
-0.1972 %
371,480
-0.1744 %
Koronavirüs teknolojinin de başına bela oldu

Koronavirüs teknolojinin de başına bela oldu

Başta LG, Samsung ve Apple olmak üzere birçok firma üretimi geçici olarak durdurdu. Güney Koreli teknoloji firması LG'nin Gumi kentinde bulunan ve kamera üretilen fabrikasında bir çalışanında virüsü tespit edildi.

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs salgını nedeniyle küresel çapta hizmet veren büyük teknoloji firmaları, ciddi zorluklarla karşı karşıya kaldı. Başta LGSamsung ve Apple olmak üzere birçok firma üretimi geçici olarak durdurdu.

LG'NİN FABRİKASINDA KORONAVİRÜS 

Güney Koreli teknoloji firması LG, ülkedeki iki fabrikasını geçici olarak kapatma kararı aldı. Şirket, Gumi kentinde bulunan ve kamera üretilen fabrikasında bir çalışanında virüsünün tespit edilmesi üzerine dezenfekte işlemlerinin yapılabilmesi için çalışmalarını durdurdu.

lg

VİRÜSTEN SAMSUNG VE APPLE DA NASİBİNİ ALDI

Samsung'un Gumi'deki fabrikasında da koronavirüs tespit edildi. Fabrikanın faaliyetlerine geçici olarak ara verme kararı alan Samsung, virüsün yayılmasına ilişkin önlemlerin hızla alınabilmesi için üretime ara verildiği duyurmuştu.

TEKNOLOJİ ÜSTLERİNDE ÇALIŞANLARDA VİRÜS GÖRÜLDÜ

Çok uluslu bir diğer mobil cihaz ve yazılım firması Apple'ın cihazlarını üreten Tayvanlı Foxconn'un da ana üretim merkezlerinden birinde koronavirüs vakası görülmesi üzerine, şubat ayının başında merkez geçici süreyle kapatılmıştı.

apple

AMAZON ZOR DURUMDA KALDI

Son yıllarda dünyanın en büyük teknoloji üretim merkezlerinden biri haline gelen Çin'deki fabrikaların kapatılması ve yavaşlaması, dünya genelinde birçok tedarik sıkıntısının yaşanmasına yol açtı.

TEDARİKÇİ FİRMALAR ÜRETİMİ AZALTTI

Amazon'da yer alan birçok ürünün tedarikçi firmaları, üretimi azaltmak zorunda kaldı.

Geçtiğimiz ay Amazon'un "Prime Day" olarak belirlediği indirim fırsatı gününde, Çin merkezli tedarikçi firmalar, ürünlerini Amazon müşterilerine sağlamakta zorluk çekti.

ALİBABA'DA AYNI SANCILI SÜRECİ YAŞIYOR

Alibaba da koronavirüs nedeniyle tedarik sorunları yaşadığını açıkladı. Şirketin Üst Yöneticisi Daniel Zhang, virüsten dolayı oluşan üretim sorununu ve durumun gelişimini yakından takip ettiklerini açıkladı.

Kaynak: Ensonhaber.com