Hava Durumu
°C
105.359,760
0 %
6,816
0.0616 %
7,556
0.1152 %
376,969
0.1437 %
Klasik otomobil hem tutku hem yatırım aracı

Klasik otomobil hem tutku hem yatırım aracı

Klasik otomobil hobisi, dünyada olduğu gibi ülkemizde de vazgeçilmezler arasında yer alıyor. Klasik Otomobil Klubü’nün belirttiği gibi bu hobiyle uğraşmak için dünya üzerinde var olan klasik otomobil sayısı kadar neden bulunabilir.

Zamanında sahip olmak istediğiniz ama olamadığınız veya elinizde iken satmak zorunda kaldığınız otomobile yeniden sahip olma isteğiniz böyle bir isteği doğurabilir. Yani nostaljiye önem veriyorsanız klasik otomobil bir tutku haline bile gelebilir.

AYNI ZAMANDA BİR YATIRIM ARACI

Klasik otomobil, akıllı ve zamanında yapılan bir hareketle iyi bir yatırım aracı olabilir.

KLASİK OTOMOBİL HEM TEKNİK MERAK HEM DE SOSYALLEŞME OLANAĞI

Mekanik araçlardan ve onlarla uğraşmaktan hoşlanıyorsanız klasik otomobil bu isteklerinizi karşılayabilir. Klasik otomobil, ailece yapacağınız hobiler arasında yer alabilir, birlikte nostalji yaşamak isterseniz. Ayrıca diğer klasik otomobil meraklılarıyla bir araya gelerek hem hoşunuza giden konularda konuşur, hem de yeni çevreler edinmiş olursunuz.

KLASİK OTOMOBİL KLÜBÜ

Böyle bir hobiye başlamak için gerekli olan finansman yanında bu konuda çok bilgili olmanız gerekiyor. Bu bilgileri çeşitli kitaplardan ya da Klasik Otomobil Kulübüne üye olarak ihtiyacınız olan bilgilere her zaman ulaşabilirsiniz.

FİYATLAR YILINA VE MOTOR GÜCÜNE GÖRE DEĞİŞİYOR

Klasik otomobil edinmeden önce hangi amaçla kullanmak istediğinizi belirlemeniz gerekiyor. Kullanmak için 1960 modeller ve günümüze yakınları özellikle bu hobiye yeni başlayanlar için daha uygun ama zevk size kalmış. Klasik otomobillerin fiyatı motor gücüne göre değişiklik gösteriyor. Otomobilinizi almadan önce garaj sorununuzu bitirmeniz gerekiyor. Çünkü aracınızın, yaşını düşünerek, yıpranmaması ve zarar görmemesi için önemli bir konu. Klasik otomobil almadan önce araçlar hakkında iyi bir şekilde araştırma yapmanız gerekiyor.

ARACIN RESTORASYONU CİDDİ KONU

Bu konuda en fazla bilgiyi öğrenmek, zevkiniz doğrultusunda en iyi araca sahip olmanızı sağlar. Aracınıza yapacağınız restorasyon içinde dikkatli davranmalısınız. Restorasyonu yapacak kişilerle iyi bir işbirliği size güzel sonuçlara götürecektir.

Bunlar da İlginizi Çekebilir