Hava Durumu
°C
89.643,710
0 %
6,622
0.1103 %
7,300
0.0754 %
338,103
0.6939 %
İstanbul ve Kuşadası, Adriyatik'e açılan liman olacak

İstanbul ve Kuşadası, Adriyatik'e açılan liman olacak

Cruise operatörü MSC Cruises, Türkiye’deki 15’inci yılında İstanbul ve Kuşadası’nı önde gelen limanlar arasına dahil etti. Şirket, 2021 yaz sezonunda, 2 gemi ile Türkiye limanlarına geri döneceğini açıkladı.

MSC Cruises Yönetici Direktörü Capurro,  2021 yaz döneminde, İstanbul ve Kuşadası’na gerçekleştirilen Ege ve Adriyatik programlarında, başarılı bir yıl geçirileceğini öngördüğünü belirtti.

Gemi seyahat şirketi, Global Yönetici Direktörü Angelo Capurro ve Türkiye Genel Müdürü Necla Tuncel’in ev sahipliğinde cruise turizmi ve şirketin gelecek planlarının paylaşıldığı basın toplantısı düzenledi.

Capurro, Türkiye pazarında daha güçlü bir konuma gelmeyi başardıklarını dile getirdi.

İSTANBUL VE KUŞADASI ÖNDE GELEN LİMANLAR ARASINDA

Capurro, “Uzun yıllar geliştirmiş olduğumuz olumlu ilişkiler doğrultusunda, acentelerimizin verdikleri desteğin giderek artacağına inanıyor, 2021 yaz döneminde, İstanbul ve Kuşadası’na gerçekleştireceğimiz Ege ve Adriyatik programlarında, hep birlikte başarılı bir yıl geçireceğimizi öngörüyoruz.” ifadelerini kullandı.

"MSC OFİSLERİ, DİREKT SİSTEMDEN İSTANBUL VE KUŞADASI İÇİN SATIŞ YAPABİLECEK"

Tuncel, yeni yapılarıyla birlikte öncelikli olarak Türkiye limanlarının global anlamda Cenova, Marsilya, Barselona, Dubai gibi iniş ve biniş limanı olarak belirlendiğine işaret ederek, “Artık dünyanın çeşitli ülkelerinde sayısı 50’yi bulan tüm MSC ofisleri, direkt sistemden İstanbul ve Kuşadası için satış yapabilecek. Böylece farklı ülkelerden gelecek yolcular, İstanbul ve Kuşadası’nı günübirlik gezmek yerine, Türkiye’ye uçarak, gemiye direkt buradan katılma imkanı elde edecek.” değerlendirmesinde bulundu.

212 BİN 500 YOLCU GELECEK

MSC Fantasia, 25’er kez İstanbul ve Kuşadası’na uğrarken, MSC Lirica ise sezon boyunca 23 kez Kuşadası’nı ziyaret edecek. Gemiler bu sürede Türkiye’ye ortalama 212 bin 500 yolcu taşıyacak.