Hava Durumu
°C
92.071,130
2.8123 %
6,792
0.8568 %
7,333
0.6257 %
363,818
3.7783 %
Halk panik yapınca toptancılar zamları abarttı

Halk panik yapınca toptancılar zamları abarttı

Koronavirüs ülkemizde 1 vatandaşta görülünce, fırsatçılar temizlik, hijyen ürünleri ve ilaçlara fahiş fiyatlarla zam yaptılar.

Türkiye'de kononovirüs vakası görülür görülmez halk market ve eczanelere koştu. Başta kolonya olmak üzere bütün temizlik ve hijyen ürünlerini satın alan halkın bu talebini fırsata çeviren toptancı ve üreticiler ürünlerin fiyatlarını artırdıkça artırdı.

FIRSATÇILARIN YAPTIĞI ZAMLAR DUDAK UÇUKLATTI

20 liralık kolonya 50 liraya, 50 liralık dezenfektan 250 liraya çıktı.

Türkiye'de koronavirüs nedeniyle oluşan panik havasından yararlanmak isteyen satıcılar, ürünlere astronomik oranda zamlar yaparak halkın paniğinden yararlanmak için harekete geçti.

DEZENFEKTAN ÜRÜNLERİ SERVET DEĞERİNDE

Ülkedeki panik havasından çıkar sağlamaya çalışan satıcılar ise, internet üzerinde sattıkları ürünlere astronomik zamlar uyguladı.

Fırsatçılar, ürünlere dudak uçuklatan zamlar yapıyor

Kişisel hijyene had safhada dikkat edilmesi gereken bu günlerde, virüse karşı etkili olduğu bilinen alkol içeren kolonya, el dezenfektanı gibi ürünlerin fiyatlarına inanılmaz zamlar uygulandı.

Fırsatçılar, ürünlere dudak uçuklatan zamlar yapıyor

Dezenfektan ürünlerine yapılan astronomik zam nedeniyle, ihtiyacı olan halk ürünlere ulaşamazken, üreticiler de durumdan etkilendi.

50 LİRALIK ÜRÜN 250 LİRA

Maske fiyatlarına, görünlen vakaların ardından yapılan zamlar neredeyse soygun niteliğinde.

Fırsatçılar, ürünlere dudak uçuklatan zamlar yapıyor

Fırsatçılar, ürünlere dudak uçuklatan zamlar yapıyor

TİCARET BAKANLIĞI İHBAR HATTI: 174

Ticaret Bakanlığı, fırsatçılarla sonuna kadar mücadele edileceği sözü verirken, vatandaşların böylesi durumlar karşısında ihbarda bulunmaları için ihbar hattı numaraları da paylaştı.

FIRSATÇILARI İHBAR EDİN: 175

Tespit edilen durumlar karşısında, ürünün ederinin çok üzerinde fiyat politikası uygulayan satıcılara ilk etapta 104 bin lira, fırsatçılık yapılmaya devam edildiği takdirde ise 10 katına kadar ceza uygulanacağı açıklandı.

Kaynak: www.ensonhaber.com