Tekstilcilere işletme ve yatırım kredisi hazırlandı

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, Denizli iş dünyasıyla bir araya gelerek tekstil ve hazır giyim sektörü için yeni bir finansman programı hazırladıklarını müjdeledi.
Tekstilcilere işletme ve yatırım kredisi hazırlandı

Tekstil ve hazır giyim sektörünün yoğun oğduğu denizli'de iş dünyası ie biraraya gelen Hazine ve maliye bakanı berat albayrak, burada yaptığı konuşmada  "Tekstil ve hazır giyim sektörünün desteklenmesi amacıyla yeni bir finansman programı hazırladık. İşletme ve yatırım kredisi olarak ikiye ayırdık." şeklinde bilgi verdi.


Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, enflasyondaki kararlı duruşun, hedeflednen yüzde 8,5'lik büyümeyi çok rahat yakalayabileceğini belirtti.

GÜÇLÜ VE AYAKLARI YERE SAĞLAM BASAN BİR TÜRKİYE

Albayrak, "Güçlü şekilde ayakları yere sağlam basan bir ülke noktasındayız. Bu daha başlangıç, daha da iyi olacak." ifadelerini kullandı.


İŞLETME VE YATIRIM KREDİSİ

"Ülkemiz ekonomisi için istihdam, katma değer ve ihracata bağlı olarak tekstil ve hazır giyim sektörünün desteklenmesi amacıyla yeni bir finansman programı hazırladık." diyen Albayrak, "Sektör değer zinciri içerisinde yer alan, ham madde üretiminden perakende ticarete kadar tüm tekstil ve hazır giyim faaliyetlerini kapsayan genel bir paket hazırladık. İşletme ve yatırım kredisi olarak ikiye ayırdık." şeklinde konuştu.