Tek kullanımlık seccadeye talep arttı

Konya'da faaliyet gösteren bir firmanın, koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında ürettiği tek kullanımlık cep seccadeler, yurt içi ve dışından yoğun talep görüyor.
Tek kullanımlık seccadeye talep arttı

Konya'da poşet üretmek üzere kurulan Pratikser, yurt içi ve dışından yoğun talep gören, ceplerde, çantalarda kolaylıkla taşınabilen, özellikle tüm dünyada salgının yaşandığı bugünlerde sağladığı hijyenle dikkati çeken tek kullanımlık seccadeleri, 21 ülkeye ihraç ediyor.


TEK DEFALIK ÜRÜN ÜRETİMİNDE İLK

Firmanın satış ve pazarlama sorumlusu Celal Ertan, "Firmamız şu anda tek kullanımlık ürün çeşitleriyle üretime devam eden, ülkede ilk defa tek kullanımlık ürünlere geçen bir firma." ifadelerini kullandı.

"TEK KULLANIMLIK SECCADE ÇANTADA TAŞINMAYA UYGUN"

Gece gündüz çalışarak seccade taleplerini karşılamaya çalıştıklarını belirten Ertan, "Tek kullanımlık seccademiz, 60x115 santimetre ebadında insanların rahatça cebinde, çantasında, arabasında taşıyabileceği bir ürün. Ayrıca sadece virüs zamanı değil virüs dışında da piknikte, sosyal alanlarda kullanılabilecek bir ürün." diye konuştu.


"KORONAVİRÜS TALEBİ ARTIRDI"

Ertan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Şu anda koronavirüs sebebiyle tek kullanımlık ürünlere olan ilgiden dolayı tek kullanımlık seccadelerimize inanılmaz derecede ilgi var. Özellikle müftülüklere, belediyelere ve fabrikalara da gönderiyoruz. Şu an hem yurt dışı hem yurt içinden müthiş talep var. Ürünlerimizi dünyanın birçok ülkesine ihraç ediyoruz. Seccademizi Ortadoğu ülkeleri Suudi Arabistan, Irak, Katar ve Birleşik Arap Emirlikleri başta olmak üzere 21 ülkeye ihraç ediyoruz. Maliyeti gayet uygun diyebiliriz, insanların rahatlıkla ulaşabileceği bir ürün."