Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nün 173'üncü yaşı

Tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı, yapımcı Osmantan Erkır, oyuncu Emre Kınay'ın da aralarında bulunduğu ünlü isimler, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü teşkilatının kuruluşunun 173. yıl dönümünü bir video ile kutladı.
Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nün 173'üncü yaşı

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, merkez ve taşra teşkilatında 20 bine yakın personel, 24 tapu ve kadastro bölge, 973 tapu, 81 kadastro müdürlükleriyle yaklaşık 25 milyon vatandaşa hizmet sunuyor.


TAŞINMAZLARIN BİLGİLERİNİ DEVLET GÜVENCESİ İLE KORUYAN KURUM

Taşınmazlara ilişkin mülkiyet bilgilerini devlet güvencesi altında muhafaza etme, güncelleme, taşınmazlara yönelik politikalar belirleme ve yönetme konularında lider kurum olma vizyonuyla, vatandaşlara en kaliteli hizmeti sunan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, bu sene 173'üncü kuruluş yıl dönümünü kutluyor.

ÜNLÜLER KURUMUN KURULUŞ YILINDA BİR VİDEODA BULUŞTU

Tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı, yapımcı Osmantan Erkır, oyuncu Emre Kınay, Burak Sergen, Özlem Conker, Ayça Erturan, eski hakem Ahmet Çakar, eski milli futbolcu Tümer Metin, iş insanı Adnan Polat, müzisyen İrfan Özata, ses sanatçısı Turgay Başyayla ve gazeteci Veysi Ateş'in yer aldığı videoda ünlü isimler, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün önemine, köklü ve yenilikçi yapısına dikkati çekti.

ESKİ FOTOĞRAFLAR

Ünlü isimlerin bulunduğu videoda ayrıca Genel Müdürlükteki çalışma ortamı, Webtapu sistemi ve eski fotoğraflar da yer aldı.