Restoran ve kafeler 1 Haziran'da açılıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında restoran, kafe, plajlar, milli parklar ve bahçelerin 1 Haziran itibariyle yeniden açılacağını açıkladı.
Restoran ve kafeler 1 Haziran'da açılıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında, bugün Huber Köşkü’nden video konferans yöntemiyle son kez yapılan Kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulundu.


"1 HAZİRAN'DA HAYAT NORMALE DÖNÜYOR"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, restoran, kafeler, park ve bahçeler, kıraathane, kaplıcalar, spor salonları, plajlar, müzeler ve turizm tesislerinin 1 Haziran itibariyle yeniden açılacağını duyurdu.

SAAT 22.00'YE KADAR AÇIK

Erdoğan ayrıca, restoran, kafe, pastane, kıraathane, çay bahçeleri ve kaplıcaların saat 22.00'ye kadar hizmet vereceğini de söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuyla ilgili yaptığı açıklamalar şu şekilde: "1 Haziran’dan itibaren restoran, kafe, pastane, kıraathane, çay bahçeleri, kaplıcalar saat 22.00’ye kadar hizmet vermeye başlayacak. Eğlence mekanları ile nargile satışı bu kapsamın dışındadır. Yol güzergahlarındaki dinlenme tesisleri de 1 Haziran'da hizmet vermeye başlayacak.


PLAJLAR VE PARKLAR DA 1 HAZİRAN'DA HİZMETE AÇILIYOR

Plajlar, milli parklar ve bahçeler belirlenen kurallar dahilinde 1 Haziran'dan itibaren faaliyete geçebilecek. Müze ve ören yerleri, 1 Haziran'da onlar da açılıyor."