Marmaris'te turistler ve turizm çalışanları yasaklardan muaf

Turizmi olumsuz etkilememesi için Marmaris'te tatilciler, bu hafta sonu YKS nedeniyle uygulanacak olan sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutuldu.
Marmaris'te turistler ve turizm çalışanları yasaklardan muaf

Muğla'nın Marmaris ilçesinde tatil için bulunanlar, koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) dolayısıyla hafta sonu uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamasında plajları kullanıp, turistik ziyaretler gerçekleştirebilecek.


PLAJLAR KULLANILABİLECEK, TURİSTİK GEZİLER YAPILABİLECEK

Marmaris Kaymakamlığı'ndan yapılan açıklamada, İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu'nun, Kaymakam Ertuğ Şevket Aksoy başkanlığında toplandığı belirtildi.

Açıklamada, YKS'nin halk sağlığı açısından en uygun koşullarda gerçekleştirilebilmesi için 27 Haziran'da 09.30 ile 15.00 ve 28 Haziran'da da 09.30 ile 18.30 saatleri arasında belirli istisnalar çerçevesinde sokağa çıkma kısıtlaması getirildiği hatırlatıldı.

MARMARİS, REZERVASYONLARIN VE TUR SATIŞLARININ OLUMSUZ ETKİLENMEMESİ ADINA MUAF TUTULDU

Kısıtlama boyunca yerli ve yabancı misafirlerin daha önceden yapılmış rezervasyonları ve bundan sonra yapılacak tur satışlarının olumsuz etkilenmemesi adına önlem alındığı vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi: "Halihazırda konaklayan ya da konaklama ve tur rezervasyonları yaptırmış olan turistler, kısıtlama sürecince plajlardan yararlanıp (konakladıkları tesise ait plaj bulunmaması halinde halk plajları dahil), müze ve ören yerleri ile tarihi, kültürel, dini anıt, ibadethane ve türbe ziyaretleri yapabilecek."


TURİZM ÇALIŞANLARI SOKAĞA ÇIKMA YASAĞINDAN MUAF

Kurul tarafından, bu hizmetleri sunacak işletme ve yerlerde çalışanların da sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulmasına oy birliğiyle karar verildiği bildirildi.

Marmaris'te tatilcileri sevindiren haber #3