Lexus’un modelleri ‘UX 300e’ ve ‘LF-30’ Kenshiki Forum 2020’de

Lexus, farklı bir fuar anlayışına sahip Kenshiki Forum 2020’de iki modeli ile birden katıldı. Elektrikli araçlarından UX 300e’yi ve gelecekten geldiği iddiasıyla tasarladığı LF-30’u sergiledi. Bunlardan UX 300e, 2020’nin ikinci yarısından itibaren satışa sunulacak.
Lexus’un modelleri ‘UX 300e’ ve ‘LF-30’ Kenshiki Forum 2020’de

Lexus, hibrit araçlarda elde ettiği deneyimi sessiz sürüşü performans ile buluşturdu. Şimdi de ilk yüzde 100 elektrikli modeli UX 300e ile bunu daha ileriye taşımayı amaçlıyor.


YENİ UX 300E’DE YOLDA ÜSTÜN PERFORMANS AMAÇLANDI

Tamamen elektrikli yeni UX 300e, yolda üstün performans vermek üzerine tasarlandı. Lexus mühendisleri UX’in tasarımını yüzde 100 elektrikli motorla kombine etti.

TEK ŞARJLA 400 KİLOMETRE YOL GİDİYOR

Yüksek güce sahip motoruyla birlikte çevik hızlanma performansları sunan UX, yüksek kapasiteli bataryası sayesinde tek şarjla 400 kilometre yol alabiliyor.

Lexus’un modelleri ‘UX 300e’ ve ‘LF-30’ Kenshiki Forum 2020’de


BU MODEL İNSAN ODAKLI: LF-30

Lexus’un elektrikli vizyonunu ortaya koyan LF-30 konsepti ise dış tasarımıyla markanın sanatsal yaklaşımını, yüzde 100 elektrikli bir otomobille buluşturuyor.

LF-30, insan odaklı kokpit tasarımıyla da dikkat çekiyor.

ARKA KOLTUKTA UZANMA ÖZELLİĞİ

Bu konseptle sürüş anında yolcuların konforunu sağlamak planlanmış. Arka koltuklarda, uzanma ve rahatlama gibi birçok farklı modlar bulunuyor.

ARKA KOLTUK ÜZERİNDEKİ CAM TAVAN İLGİ ÇEKİYOR

Arka koltukların üzerindeki cam tavan ise favori videolar veya navigasyon bilgileri gibi görüntüler aktarılabiliyor.  Bu “SkyGate” cam tavan, ses ve el hareketleriyle kontrol edilebiliyor.

MODEL DRONE ASİSTANA SAHİP

LF-30’un şaşırtıcı özelliklerinden biri ise, Lexus Airporter isimli drone teknolojisine sahip uçan asistanı taşıması. Bu drone, aracın bagaj alanından eşyaları alıp istenen yere götürebiliyor.

KENDİ KENDİNİ PARK EDEN OTOMOBİL

Lexus Airporter, otonom özelliklerle donatılan LF-30’un her noktada kullanıcılarını rahat etmesini sağlıyor. Lexus’un geliştirdiği otonom özelliklere sahip LF-30, aynı zamanda kendi kendine park ve vale özelliği gibi ileri seviye sistemlerle hayatı kolaylaştırıyor.