Kamu bankalarının vereceği krediler için suistimal uyarısı

Kamu bankaları ortak yaptıkları açıklamada, hizmetlerinde fiyat artışı olarak müşterilere yansıtan firmaların, sunulan kredi paketi kapsamı dışında kalacağını söyledi.
Kamu bankalarının vereceği krediler için suistimal uyarısı


Koronavirüs salgını sonrası 1 Haziran itibarıyla normale dönüş adımları atan Türkiye'de, kriz oluşmaması için harekete geçen hükümetin talimatıyla kamu bankaları, normalleşme sürecine geçiş ve sosyal hayatın canlanması için Cumhuriyet tarihinin en kapsamlı kredi paketini hazırladı.

KREDİ FIRSATÇILARIN İŞTAHINI KABARTTI

Bu durum vatandaşın yüzünü güldürürken, bazı fırsatçılar da harekete geçti. Paketlerin açıklanmasıyla birlikte ev ve araba fiyatlarını yükselten fırsatçılar, tepkilere neden oldu.

FIRSATÇILAR KREDİ PAKETİNDE KAPSAM DIŞI BIRAKILIYOR

Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası ortak yaptıkları açıklamada, "Sunulan uygun finansman imkanını, ürün veya hizmetlerinde fiyat artışı olarak müşterilere yansıtan firmalar kredi paketi kapsamı dışına çıkartılacaktır." bilgisini paylaştı.


27 MAYIS'TAN İTİBAREN ARTIŞ YAPAN FİRMALAR FİYATLARINI GERİ ÇEKECEKLER

Açıklamaya göre, 27 Mayıs'tan itibaren fiyat artışı yapmış olan firmalar da ürün ve hizmet fiyatlarını artış öncesi seviyeye çekmeleri koşuluyla, kampanyalara katılması mümkün olabilecek.