İngiliz turistler 6 Temmuz'dan sonra ülkemize geliyor

İngiltere hükümeti, 6 Temmuz'dan 9 ülkeye seyahat koridoru açmayı planlıyor. Tatile gidenler için 14 günlük karantina kuralının uygulanmayacak. Listenin ilk sırasında Türkiye var.
İngiliz turistler 6 Temmuz'dan sonra ülkemize geliyor

Koronavirüs tedbirleri kapsamında, ülkeler arası seyahat ve tatil planlamaları askıya alınmıştı. Normalleşme dönemiyle birlikte tatil rezervasyonları yeniden gündeme geldi. İngiltere’den ismi haberlerde telaffuz edilen bazı ülkeler için rekor sayıda tatil rezervasyonu yapıldı.


TÜRKİYE LİSTE BAŞI

İngilizlerin tatil listesinde Türkiye başta olmak üzere İspanya, Fransa, Yunanistan, İtalya, Hollanda, Finlandiya, Almanya ve Norveç yer alıyor.

“REZERVASYONLARDA YÜZDE 50 ARTIŞ OLDU”

Bir turizm şirketi yetkilisi yaptığı açıklamada "Sadece bu hafta içinde rezervasyonlarda yüzde 50 artış oldu. İspanya ve Yunanistan, bu yaz en popüler tatil adresleri olacak gibi görünüyor." şeklinde bilgi verdi.

PORTEKİZ VE İSVEÇ LİSTE DIŞINDA

Listede yer alacak ülkelerin vaka sayıları ciddi bir öneme sahip. Son dönemde vaka sayılarında artış olan Portekiz ve İsveç’in listede yer alması beklenmiyor. Fakat İspanya üzerinden Portekiz’e kara yolu ile geçiş yapanların dönüşte nasıl tespit edilip karantinaya alınacağı ise bilinmiyor. İsveçli yetkililer, sürü bağışıklığı ile koronavirüsü yenebileceklerini açıklamıştı. Dünya Sağlık Örgütü, İsveç’in aldığı bu kararı eleştirmiş ve kötü sonuçlar doğurabileceğini söylemişti.