Erdoğan: Rusya ile ticaret hacmi hedefimiz 100 milyar dolar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, temaslarda bulunmak üzere geldiği Rusya’da ticaret hacmi hedefini 100 milyar dolar olarak açıklayarak, İstanbul Havalimanı tüm aşamaları ile faaliyete geçtiğinde yıllık 200 milyon yolcuyu ağırlayacağını duyurdu.
Erdoğan: Rusya ile ticaret hacmi hedefimiz 100 milyar dolar


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, özel uçak "ANA" ile Rusya'nın başkenti Moskova'ya gitti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Moskova'daki Jukovski Uluslararası Havaalanına Rusya Dışişleri Bakanlığı yetkilileri, Türkiye'nin Moskova Büyükelçisi Mehmet Samsar ile diğer ilgililer tarafından karşılandı.

HAVACILIK VE UZAY FUARININ AÇILIŞ TÖRENİ İÇİN BİR ARAYA GELDİLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan, günübirlik çalışma ziyareti kapsamında MAKS-2019 Uluslararası Havacılık ve Uzay Fuarı'nın Açılış Töreni'ne katıldı.


ORTAK BASIN TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ

Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Jukovski Uluslararası Havaalanı'nda gerçekleştirecekleri baş başa ve heyetlerarası görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantıda Rusya’yla ticaret hacmi hedefini 100 milyar dolar olarak açıkladı.

TİCARET HACMİNDE HEDEFİMİZ 100 MİLYAR DOLAR

Erdoğan'ın konu ile igili açıklaması şöyle: "Türkiye ile Rusya arasındaki samimi, yakın diyalog zengin tarihi geçmişe dayanan çok boyutlu işbirliğinden besleniyor. Rusya'dan ülkemize gelen turist sayısında rekor üstüne rekor kırılmaya devam ediliyor. Bu yıl yaklaşık 6 milyon Rus turistin ülkemizi ziyaret etmesini bekliyoruz. Aramızdaki ticaret hacmi 25 milyar doları geçti, hedefimiz ise 100 milyar dolardır.

Havacılık ve uzay teknolojileri alanında Rusya'yla geliştirdiğimiz sinerjinin ikili ilişkilerimizi derinleştireceğine inanıyorum."