Ek gösterge 3600 üzerinde çalışılıyor

AK Parti Sözcüsü Çelik, '3600 ek gösterge konusu ile ilgili yaklaşımımız pozitif bir yaklaşımdır' açıklamasında bulundu.
Ek gösterge 3600 üzerinde çalışılıyor


AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, gündemi değerlendirdiği basın toplantısında, uzun süredir konuşulan 3600 ek gösterge düzenlemesi hakkında da açıklamalarda bulunarak, söz konusu düzenleme hakkında negatif bir yaklaşım olmadığını dile getirdi.

"3600'E YAKLAŞIIMIZ POZİTİF"

Ömer Çelik açıklamasında, ''3600 ek gösterge konusu ile ilgili yaklaşımımız pozitif bir yaklaşımdır. Negatif ele aldığımız bir konu yok arkadaşlarımız çalışıyor.'' ifadelerini kullandı.

EK GÖSTERGE DAHA ÇOK MEMURLARA YARAYACAK

Ek gösterge 2200'den 3600'e çıkarsa aylık net maaş artışı 32 lira, emekli maaş artışı 352 lira ve emekli ikramiyesi artışı 22 bin lira olacak.


3600 EK GÖSTERGE NEDİR

3600 ek gösterge memurların aylık ücretlerini, emekli olduktan sonraki maaşlarını ve emekli ikramiyelerini belirleyebilmek için gerekli olan önemli bir unsurdur.

EK GÖSTERGENİN YÜKSELMESİ MAAŞIN DA YÜKSELMESİ ANLAMINA GELİYOR

Ek göstergesinin yüksek olması emekli maaşının ve emekli ikramiyesinin de yüksek olması anlamına gelmektedir. Bu sebeple memurlar bulundukları unvanların 1'inci derece kadrolar için belirlenen ek gösterge rakamlarının yüksek olmasını istemektedir.