Denize girmek için plajlarda önlem alınıyor

Koronavirüs salgınına karşı alınan sert önlemlerden sonra normalleşme adımları kapsamında 1 Haziran'da plajlar açılıyor. Bu noktalardan biri olan Şile'de bulunan plajlar da bu kapsamda sosyal mesafeye uygun olarak ayarlandı.
Denize girmek için plajlarda önlem alınıyor

Koronavirüsle mücadelede normalleşme adımları kapsamında, 1 Haziran'dan itibaren plajlar kullanıma açılacak. Şile'de plajlarda hummalı çalışmalar yapıldı.


İKİ ŞEZLONG ARASI 60 SANTİMETRE

Plajlarda bulunan iki şezlong arası 60 santimetreye, şezlong grupları araları da 2 metreye çıkartıldı. Sosyal mesafeye göre ayarlanan şezlonglarda ayrıca hijyen malzemeleri de bulunacak.

Plajlarda bulunan tuvalet ve duş alanları gibi ortak kullanım alanlarında ise çalışmalar devam ediyor. Şile Uzunkum Plajı'nda normalleşme adımları havadan görüntülendi.

"GRUP ŞEZLONGLARI ARASI 2 METRE"

Şile Turizm Kültür ve Tanıtma Derneği Başkanı Tümay İmamoğlu, "Bütün disiplinlere uyan bir plaj hazırlıyoruz. Hatta bütün Şile sahillerinde aynı disiplin çerçevesinde şekillendiriyoruz. Şu anda İstanbul'un tek mavi bayraklı plajındayız. Pandemi sürecinde şezlonglardaki sosyal mesafeler, şezlong araları 60 santimetre, grup şezlong araları 2 metre olmak üzere belirli düzenlemeler yapıyoruz." diye konuştu.


GELEN VATANDAŞLARDAN KURALLARA UYMALARI BEKLENİYOR

Gelen vatandaşlara hoşgörülü olmaları konusunda ricada bulunan Tümay İmamoğlu, "Misafirlerimizin eski alışkanlıklarından vazgeçmesi, Şile'nin denizinin tadını bizim ve devletimizin koyduğu kurallar çerçevesinde uygun şekilde, hoşgörüyle değerlendirmeleri" dedi.

Şile sahillerinde normalleşme ayarı -2

Koronavirüs'e karşı alınan önlemler, halkın sağlığına korumaya yönelik olarak hesaplandı.

Şile sahillerinde normalleşme ayarı -3

Bu kuralar sadece Şile için değil tüm Türkiye'deki plajlar için geçerli.

Şile sahillerinde normalleşme ayarı -4

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte denize girmek isteyenler, bu yıl dikkatli olmak zorunda.

Şile sahillerinde normalleşme ayarı -5

Şile geniş kumsalları ile ünlü ve İstanbulluların akın ettiği bir alan olarak dikkat çekiyor.