Bakan Pekcan: Dijital tarım pazarı tarımsal ticarete ivme katacak

Ticaret Bakanı Pekcan, Dijital Tarım Pazarı'nın online tanıtımında konuşarak, tarımsal üretim ve ticaretine katkılarını anlattı.
Bakan Pekcan: Dijital tarım pazarı tarımsal ticarete ivme katacak

Dijital Tarım Pazarı'nın tanıtım toplantısı, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin ev sahipliğinde, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nun da katılımıyla video konferans yöntemiyle gerçekleştirildi.


Pekcan, "Dijital Tarım Pazarı, alıcı ve satıcıyı online bir araya getirerek, tarımsal üretim ve ticarete önemli bir ivme kazandıracaktır." dedi.

KÜÇÜK ÜRETİCİNİN PAZARA ERİŞİMİ KOLAYLAŞACAK

Dijital Tarım Pazarı'nın online tanıtımında konuşan Pekcan, "Uygulamayla daha planlı ve öngörülebilir bir üretim yapısı oluşacak, küçük üreticilerin pazara erişimi kolaylaşacak." ifadesini kullandı.Pekcan, burada yaptığı konuşmada, gıda arz güvenliğinin ve sürdürülebilirliğinin sağlık ile refah açısından önem taşıdığını ifade ederek, "Tarımsal üretimdeki altyapının güçlendirilmesi, ülkemizin tarım ürünleri ihtiyacının karşılanmasının yanında tarımsal ihracatının artırılmasına da katkı sağlamaktadır." diye konuştu.