Apple, kendi uydularını uzaya fırlatacak

Çağımız iletişim çağı. Bu konuda çalışmalar yapan Apple’ın, cihazlarına doğrudan veri transferi için uydu kullanımına yönelik çalışmalar yaptığı öne sürülüyor.
Apple, kendi uydularını uzaya fırlatacak

İletişimi en üst seviyede sağlamak için markalar teknoloji ağlarını geliştiriyorlar. İddialara göre Apple, kullanıcılarının cihazlarına veri gönderebilmek için uydu teknolojileri üzerinde çalışıyor. Ayrıca geliştirilen uyduların, önümüzdeki 5 yıl içinde uzaya gönderileceği bilgisi geliyor.


PROJE 5 YIL İÇİNDE SONUÇ VERECEK

Apple’ın, söz konusu uydu çalışmalarına eski uzay mühendislerinin öncülük ettiği ve kablosuz teknoloji sektöründen yetkililerin yer aldığı iddia edilirken, projenin henüz başında olunduğu ve gelecek 5 yıl içinde bir sonuç elde edilmesinin hedeflendiği belirtildi.

APPLE, HİZMET KALİTESİNİ ARTIRABİLİR

Söz konusu uydular sayesinde Apple, cihazların konum takibi hizmetlerini geliştirebilir ve ayrıca "Haritalar" uygulamasının kalitesini artırabilir. Ayrıca şirket, sunduğu internetin kapsama alanını da büyük ölçekte büyütebilir.

ÇALIŞMALAR 2017'DE BAŞLADI

Apple’ın uydu teknolojilerine yönelik araştırmaları, ilk defa 2017 yılında ortaya çıkmıştı. Ancak bu çalışmalar hakkında henüz elimizde fazla bir detay yok. Yeni gelişmeler olduğunda sizlere aktarmaya devam edeceğiz.