Albayrak: Türkiye, kamu borcu en az olan ülkelerden

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, Türkiye'nin kamu borçlarının küresel seviyede en az olan ülkelerden biri olduğuyla ilgili bir paylaşım gerçekleştirdi.
Albayrak: Türkiye, kamu borcu en az olan ülkelerden


Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımında, Türkiye'nin düşük kamu borcu stoğunun pandemi sürecinde ülkeye kolaylık sağladığını da söyledi.

"KAZANIMLARIMIZ KORUNDU"

Küresel anlamda incelendiğinde, Türkiye'nin kamu borcunun düşük seviyede olmasının ekonomide hareket alanı sağlayan bir etken oluşturduğunun altını çizen Albayrak, pandemi sürecinde kazanımların korunduğunu dile getirdi.

"BU SÜREÇTEN GÜÇLENEREK ÇIKACAĞIZ"

Koronavirüs kaynaklı pandemi sürecinden güçlenerek çıkılacağını belirten Albayrak,"Ekonomimizin güçlü sac ayaklarından biri olan düşük kamu borç stoğu oranı pandemi sürecinde elimizi güçlendiren ve bize hareket alanı sağlayan farklılıklarımızın başında geliyor. Kazanımlarımızı koruyarak bu süreçten güçlenerek çıkacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın." ifadesini kullandı.


TÜRKİYE, KAMU BORCU EN AZ OLAN ÜLKELERDEN

Uluslararası Para Fonu'nun (IMF) verilerine göre oluşturulan bir grafik ile açıklamalarını destekleyen Bakan Albayrak, yine Twitter üzerinden küresel kamu borçlarının olduğu bir video yayınladı.

Berat Albayrak: Bu süreçten güçlenerek çıkacağız #2