Hava Durumu
°C
89.552,610
0.0466 %
6,730
-0.0697 %
7,286
-0.0178 %
350,128
-0.1266 %
Gençler için Londra'da yaşamanın hayali bile artık çok zor

Gençler için Londra'da yaşamanın hayali bile artık çok zor

Açıklanan bir rapora göre, Londra'daki yaşam o kadar zenginleşti ki yerlilerinin bile zorlandığı bir ortamda artık gençlerin bu şehirde yeni bir başlangıç yapması imkansız hale geldi.

İngiltere’nin başkenti Londra’nın elit zenginlerin merkezi haline geldiği ve bu durumun da burada yaşamak gençlerin yaşamlarını olumsuz yönde etkilediğine dair bir rapor yayınlandı.

The Sutton Trust’ın raporunda, İngiltere’nin başkenti Londra’nın zengin elitlerin merkezi haline geldiği, ülkenin diğer bölgelerinden gelen fakir gençlerin sosyal mobilitesinin ise hayal olduğu belirtildi.

İNGİLTERE’DE ZENGİN ELİTLER, LONDRA’NIN YAŞAMINI DEĞİŞTİRDİ

Sosyal mobiliteyi artırmak ve eğitim alanında dezavantajlı grupları desteklemek için çalışan yardım kuruşu The Sutton Trust’ın ülkede sosyo-ekonomik hayatta yaşanan değişime ilişkin hazırladığı "İngiltere'de Elitler" başlıklı raporu yayınlandı.

Raporda, İngiltere’nin başkenti Londra’nın elitlerin merkezi haline geldiği, bunun da gençlerin yaşamlarını olumsuz yönde etkilediğine dikkat çekildi.

LONDRA’DA YAŞAM GENÇLERİN BOYUNU AŞIYOR

Gençler için artık Londra’ya taşınarak yüksek ücret ödeyen işlere girmenin giderek daha zor olduğu belirtilen raporda, “Londra’da fırsatlardan yararlananlar ya Londra’da doğmuş olanlar ya da ekonomik olarak ayrıcalıklı bölgelerden gelenler. Geçmişi fakir, istekli fakat Londra dışında büyümüş bir genç için Londra limitlerinin ötesinde.” ifadelerine yer verildi.

ÜCRETSİZ STAJ HAKKI BİLE SADECE LONDRA’DA YAŞAYAN GENÇLERE TANINIYOR

Raporda ayrıca Londra’da ücretsiz staj imkanlarında da sadece Londra’da yaşayan gençlerin faydalanabilmesinin sosyal mobilite açısından durumu kötüleştirdiği kaydedildi.