Hava Durumu
°C
122.141,750
0 %
5,948
0.079 %
6,561
0.1068 %
302,353
0.6638 %
Ford Puma Titanyum X, tanıtım atağında

Ford Puma Titanyum X, tanıtım atağında

Ford, 2019 Frankfurt Otomobil Fuarında ilk kez kamuoyunun beğenisine sunulacak yeni Ford Puma Titanium X modelini tanıtımını gerçekleştirdi. Yeni Ford Puma’nın 2020 yılında Türkiye’de satışa sunulması planlanıyor.

Otomotiv sektöründeki tıkanmaya rağmen otomobil devleri yeni modellerini görücüye çıkarmaya devam ediyor. Bu da sektöre bir heyecan ve hareket katıyor.

Ford, yeni Ford Puma Titanium X modelini tanıttı. Araç, gelecek hafta Almanya'da kapılarını ziyaretçilere açacak olan 2019 Frankfurt Otomobil Fuarında ilk kez kamuoyunun beğenisine sunulacak.

Ford'dan yapılan açıklamaya göre, yeni Puma Titanium X, Yeni Puma’nın SUV’dan ilhamla geliştirilen crossover özelliklerini konfor ve rahatlık teknolojileriyle daha da üst seviyeye taşıyor.

SÖKÜLEBİLEN KOLTUK KILIFI

Sökülebilen koltuk kılıflarına sahip ilk Ford araç olan Puma Titanium X’te bu sınıfta bir ilk olan bel masajı özelliğine sahip koltuklar gibi konfora yönelik yenilikçi özellikler sunuluyor.

KABLOSUZ SARJ

Araç aynı zamanda akıllı telefonlar için kablosuz şarj, bu sınıfta bir ilk olan eller serbest açılan bagaj kapağı ve premium B&O ses sistemi gibi üst seviye konfor özellikleri içerirken, karakterini tamamlayan çok özel dış ve iç detaylarla dikkati çekiyor.

Yeni Ford Puma, Avrupalı müşterilere, sınıfının en iyi bagaj hacmini ve son derece gelişmiş yarı hibrit güç ve aktarma teknolojisini bir arada sunuyor.

BEL MASAJI

Hareket halinde yorgun kasları canlandırma ve daha rahatlatıcı bir yolculuk yapma imkânı sunan bel masajı özelliği bir diğer koltuk yeniliği olarak öne çıkıyor. 

Puma Titanium X’in büyük bir özenle şekillendirilen iç mekânında kullanıma sunulan deri direksiyon simidi, ahşap eklentiler ve kumaş kapı panelleri çekici bir görünüm ve yüksek kalite algısı sağlıyor.

BLUETOOTH ÖZELLİĞİ

Mobil cihazlar standart olarak sunulan Ford SYNC 3 iletişim ve bilgi-eğlence sistemine Bluetooth üzerinden bağlanabiliyor.

Sürücü ses sistemini, navigasyonu ve sisteme bağlı akıllı telefonları sesli komut sistemiyle kumanda edebiliyor. Apple CarPlay ve Android Auto™ uyumlu sistem, 10 hoparlörlü B&O ses sistemi ile yolculukları keyfe dönüştürüyor.

HİBRİT TEKNOLOJİSİ

Yeni Ford Puma; sahip olduğu performans ile yüksek yakıt verimliliğini beraberinde getiren Ford’un yenilikçi yarı-hibrit sistemini kullanan ilk model olacak.

EcoBoost Hybrid teknolojisinde Puma’nın 1,0 litre EcoBoost benzinli motoruna kayışla bağlanan 11,5 kW gücünde entegre bir marş/jeneratörü (BISG) devreye giriyor. Geleneksel alternatörün yerini alan BISG fren anında oluşan kinetik enerjiyi elektrik enerjisine dönüştürüyor ve bu enerjiyi hava soğutmalı 48 Voltluk lityum-iyon bataryayı şarj etmek için kullanıyor.

Özellikle alt devirlerde benzinli motora kıyasla yüzde 50 daha fazla tork sunan hibrit sistem böylece daha akıcı bir sürüş deneyimi sunuyor.

YAKIT VERİMLİLİĞİ

BISG’nin sisteme kazandırdığı 50 Nm tork sayesinde benzinli motorun yakıt verimliliği WLTP normuna göre yüzde 9 iyileşiyor. Yine ilave torkun katkısıyla 125 PS’lik versiyon 5,4 lt/100 km yakıt tüketiyor ve 124 gr/km CO2 emisyon salım değeri sunuyor. 155 PS’lik versiyon ise 5,6 lt/100 km yakıt tüketiyor ve 127 gr/km CO2 emisyon salım değeri var.

ELLER SERBEST BAGAJ KAPAĞI

Bagaj fonksiyonelliği bu sınıfta bir ilk olan eller serbest bagaj kapağı teknolojisi ile destekleniyor.