Hava Durumu
°C
110.021,830
0.4426 %
6,765
0.1851 %
7,631
-0.3486 %
366,799
-1.4336 %
Fon yöneticileri koronavirüsü takip ediyor

Fon yöneticileri koronavirüsü takip ediyor

Koronavirüs salgınının ekonomik etkisine ilişkin belirsizlik sürüyor. Salgından kaynaklanan ekonomik aksaklıklar, sadece bunu yaşayanların değil tüm dünyanın ortak sorunu oldu. Yatırımcılar dünyada sağlık ve teknoloji şirketlerini tercih eder hale geldiler.

Koronavirüs yatırımcıları sağlık sektörüne yöneltti. Ve de koronavirüsün ekonomik etkisinden bağımsız olarak büyüyebilecek şirketlere odaklanıyor.

ABD hisse senetleri, Apple Inc'den (AAPL.O) Tesla Inc'e (TSLA.O) kadar değişen şirketler yatırımcıları tedarik zincirleri ve gelirleri olarak bilinen hızla yayılan virüs tarafından raydan çıkabileceği için Şubat ayı sonlarında ulaştıkları rekor seviyelerden keskin bir düşüş gösterdi.

SAĞLIK, TEKNOLOJİ VE FİNANSAL HİZMETLER SEKTÖRLERİ AKTİF

Sonuç olarak, Wells Fargo (WFC.N), GDO, Madison Investors ve Needham&Company gibi firmalardan gelen fon yöneticileri , sağlık, teknoloji ve finansal hizmetler sektörlerindeki şirketlere bakmaksızın pazar payı kazanmaya devam edebileceklerini söylüyorlar.

Needham Small Cap Growth fonunun portföy yöneticisi Chris Retzler, “Bir düzeltme yapmamız gerektiğini düşündük, onu neyin tetikleyeceğini ve ne zaman başlayacağını bilmiyorduk.” dedi. Retzler, pazar satışı sırasında şirketlere aktif olarak katıldığını ekledi.

ODAKLANILAN ŞİRKETLERİN PROFİLİ BELLİ

Retzler, portföyünü diğer alanların yanı sıra 5G iletişiminin, askeri modernizasyonun ve veri güvenliğinin büyümesinden faydalanabilecek şirketlere odaklıyor.

SAĞLIK VE TEKNOLOJİ

ells Fargo Endeavour Select fonunun portföy yöneticisi Mike Smith, portföyünün bir kısmını zorlayıcı değerlere sahip şirketlere odaklanmak için ayırdığını ve geçen hafta sağlık ve teknoloji isimlerine ekleme konusunda daha aktif olduğunu söyledi.

Madison Investors fonunun portföy yöneticisi Matt Hayner, ocak ayında tıbbi malzeme ve cihaz üreticisi Becton Dickinson ve Co'nun (BDX.N) hisselerini almaya başladı. Hisse senetleri bugüne kadar yaklaşık yüzde 11 düşüş gösteren şirket, Hayner portföyünün yaklaşık yüzde 4'ünü temsil ediyor.

Hayner, “Ekonomik aksama karşısında bile, insanların hala sağlık hizmetlerine ihtiyacı olacak ve belki de daha da öte, insanları nihayetinde hastaneye yatıran bir hastalıkta.” dedi.