Hava Durumu
°C
122.141,750
0 %
5,947
0.0757 %
6,560
0.0915 %
302,185
0.6079 %
Ev kirası kadar aidata da dikkat

Ev kirası kadar aidata da dikkat

Ev aldınız, tam ev kirasından kurtulduk, rahata erdik diye düşünürken, bir bakmışsınız evin aidatı kesenizi zorlayacak cinsten. Ya da ev kiraladınız ama ya aidatı ne kadar? Uzmanlar bu konuda ev alacakları ve kiralayacakları uyarıyor.

Acele yapılan taşınmalar, zorunluluklar ve zamansızlıkların sebep olduğu iyi araştırmadan yapılan satın alma ve kiralamalarda karşınıza çıkacak en önemli sorun "yeni konutunuzun aidatının ne kadar olduğu" oluyor.

AİDATLAR CAN YAKIYOR

Bazı konutların 500 ila 1.000 lira arasında değişen ve merkezi ısıtma sistemi nedeni ile kışın çoğalan aidatlarının maddi boyutları can yakıyor. Bu rakamlar ödenmediği takdirde apartman yöneticileri tarafından icraya verilmek de kötü sürprizlerin içinde var.

BOŞ DURAN MÜLKÜN AİDATI SİZİN SORUMLULUĞUNUZDA

Eviniz var ve boş duruyor. Aidat yükü ve ortak alan kullanımları için olası ek apartman giderleri  zamanla sizin sırtınızdaki bir kambura dönüşüyor. 

ARAÇ OTOPARKI YETERLİ Mİ?

Tutulacak konutun ve da ofisin araç otoparkı yoksa aracınıza paralı bir otopark aramak zorunda kalacağınızı ve bunun da bütçenize bir ek yük getireceğini hatırlatmakta yarar var.