Hava Durumu
°C
117.641,510
1.6354 %
6,864
0.0685 %
7,776
0.625 %
392,233
0.0249 %
Erdoğan-Trump görüşmesi yarın

Erdoğan-Trump görüşmesi yarın

Piyasaların gözü yarın gerçekleşecek olan Erdoğan-Trump görüşmesine odaklandı. Bu görüşmeden etkileneceği düşünülen doların seyri takip ediliyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ABD Başkanı Donald Trump ile yarın gerçekleştireceği görüşme ekonomi piyasaları için önemli.

GÖRÜŞME ÖNCESİNDE BEYAZ SARAY'IN YAPTIRIM AÇIKLAMASI ORTAMI GERDİ

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Robert C. O'Brien, "CAATSA" adı verilen yaptırımlara atıfta bulunarak "Türkiye bu yaptırımların etkisini hissedecektir. Yaptırımlar kongrede iki partiden de destek alacaktır." denildi.

DOLAR/TL TAKİP EDİLECEK

Görüşme öncesinde Beyaz Saray'dan gelen açıklama ve gelişen para birimlerinin değer kaybetmesi ile dolar 5.79'u test etti. Haber yayına hazırlandığı saat 09.50'de 5.778 idi.

ERDOĞAN, YOLCULUK ÖNCESİ AÇIKLAMA YAPTI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Esenboğa Havalimanı'ndan Washington'a hareket etti.

Kritik ziyaret öncesi Esenboğa Havalimanı'nda basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Erdoğan, "Suriye meselesini enine boyuna konuşacağız. Bu ziyareti Türk-ABD ilişkilerinin içinden geçtiği sancılı süreçte icra ediyoruz. Ziyarette terörle mücadele güvenlik konuları, askeri ve savunma sanayii işbirliğini ve ticari ilişkileri ele alacağız. Ticaret hacmini 100 milyar dolara çıkarma hedefini koymuştuk." dedi.

 

Fotoğraf: Reuters