Hava Durumu
°C
92.071,130
2.8123 %
6,771
-0.1445 %
7,312
-0.086 %
362,916
0.2544 %
Dünya Tiyatro Günü’nde tiyatro evimize misafir oluyor

Dünya Tiyatro Günü’nde tiyatro evimize misafir oluyor

Koronavirüs salgını nedeniyle evlerinden çıkmamaya özen gösteren halk için İBB Şehir Tiyatroları perdesini kapatmayarak, tiyatroyu online ortamda eve taşımaya karar verdi.

İBB Şehir Tiyatrolarından yapılan açıklamada, küresel bir salgına dönüşen ve ülkemizde de etkisini artıran koronavirüs nedeniyle etkinliklerini geçici olarak durdurduklarını aktarıyor.

OYUNLAR EVİNİZE MİSAFİR OLUYOR, PERDE KAPANMIYOR

Açıklamada kurum “Ancak, kültür-sanat hizmetlerimizi sanatseverlere online ulaştırmak için çalışmalarımız sürüyor. Eğitimlerine bir süre ara verilen çocuklarımız ve yetişkinler için 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nde perdeleri kapatmıyoruz.” Sözleri yer alıyor.

“GEÇ KALANLAR” VE “POLYANA”YI VERİLEN LİNKTEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

İBB Şehir Tiyatroları’nın daha önce sahnelediği, bir çocuk ve bir yetişkin oyununu, https://kultursanat.istanbul/ adresinden sanatseverlerle buluşturuyoruz.

SAATLERİMİZİ TİYATROYA AYARLAYALIM

Bu kapsamda İBB Şehir Tiyatroları’nın daha önce sahnelediği oyunlardan bir yetişkin oyunu olan “Geç Kalanlar” 27 Mart Cuma günü saat 20.00’de ve 28 Mart Cumartesi saat 14.00’te de çocuk oyunu “Pollyanna” izleyici ile https://kultursanat.istanbul/ adresinden sanatseverlerle buluşacak.

Fotoğraf: Ahmet Çelikbaş