Hava Durumu
°C
117.624,920
-0.6535 %
6,866
0.0947 %
7,812
0.3571 %
397,440
-0.0256 %
Çiftçiye ve üreticiye Orköy kredi hibe desteği geliyor

Çiftçiye ve üreticiye Orköy kredi hibe desteği geliyor

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, Afyonkarahisar’da katıldığı bir açılış töreninde kentin seracılık için çok müsait olduğunu, mevcut desteklerin yanı sıra bu yıl açıklanacak Orköy hibe desteğinden de yararlanılabileceğini duyurdu.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla Afyonkarahisar Anıtpark Meydanı'nda düzenlenen toplu açılış töreninde, yakın bir dönemde Afyonkarahisar'a tarım ve hayvancılık alanında 1.7 milyar lira tarımsal hibe verdiklerini söyledi.

"TARIM VE HAYVANCILIK ALANINDA 1.7 MİLYAR LİRA TARIMSAL HİBE VERİLDİ"

Bakan Pakdemirli,"Ziraat Bankasıyla 7 yıl vadeli, 2 yıl ödemesiz, sera yatırımlarının yüzde 75'ine kadar kısmını 8,25 oranında düşük faizle kredilendiriyoruz. Her daim çiftçinin ve üreticinin sonuna kadar yanındayız." dedi. 

 “AFYON ZENGİN YÜKSEK SERACILIK ÜSSÜ OLMAYA ADAY BİR KENT”

Pakdemirli, Bakanlık olarak seracılık faaliyetlerini en az iki katına çıkarmak için hazırladıkları eylem planını yakın zamanda duyurduklarını anımsatarak, "Afyon zengin termal kaynakları sebebiyle yüksek seracılık üssü olmaya aday bir kenttir. Ziraat Bankasıyla yaptığımız görüşmeler neticesinde, 7 yıl vadeli, 2 yıl ödemesiz sera yatırımlarının yüzde 75'ine kadar kısmını 8,25 oranında düşük faizle kredilendiriyoruz. Her daim çiftçinin ve üreticinin sonuna kadar yanındayız." ifadelerini kullandı.

“KENTTE TARIMSAL HASILATI 3-4 KAT ARTTI”

Kentte tarımsal hasılanın yaklaşık 3-4 kat arttığını ifade eden Pakdemirli, "Tabii bu yaptıklarımız yeterli mi, asla yeterli değil. Bu yıl içerisinde Orköy kredi hibe desteklerini sağlayacağız." diye konuştu.