Hava Durumu
°C
119.338,850
0.7204 %
6,861
0.0087 %
7,755
-0.1506 %
395,762
0.5125 %
Beştepe'deki ekonomi zirvesi sonrasında açıklama yapıldı

Beştepe'deki ekonomi zirvesi sonrasında açıklama yapıldı

Beştepe'deki Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplantısı sonrasında yapılan açıklamada; faiz-döviz kuru baskısına karşı tedbir alınacağı ve büyüme esaslı politikaların devam edeceği belirtildi.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, liderliğinde Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplantısı yapıldı.

TOPLANTIDA YER ALAN İSİMLER

2,5 saat süren toplantıda Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'in başkanlık ettiği Ekonomi Koordinasyon Kurulu'nda şu isimler var: Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü,  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu,  Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci,  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak,  Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci,  Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan,  Maliye Bakanı Sayın Naci Ağbal.

"BÜYÜME ESASLI POLİTİKA DEVAM EDECEK"

Toplantı sonrası yapılan açıklamada: "Faiz ve döviz kuru baskısını azaltmak, bununla birlikte enflasyonla daha etkin mücadele etmek için gereken tedbirler alınacaktır. Kur rejimi, döviz tevdiat hesapları ve kambiyo rejimi başta olmak üzere hiçbir konuda, piyasa mekanizması dışında yöntemler asla söz konusu değildir. Ülkemiz, önümüzdeki dönemde de yine büyüme esaslı ekonomi politikalarıyla yoluna devam edecektir."