Hava Durumu
°C
117.741,100
-0.5553 %
6,856
-0.1209 %
7,821
-0.0702 %
399,287
-0.0285 %
Bakan Varank: Ekonomiye güven artıyor

Bakan Varank: Ekonomiye güven artıyor

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, Gümüşhane'de katıldığı toplantıda ihracatta rekorlar kırıldığını belirterek, ekonomik güvenin arttığını aktardı. Varank'a göre 2023'e sağlam bir altyapı ile birlikte giriliyor.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Gümüşhane’de sanayicilerle istişare ve değerlendirme toplantısında yaptığı konuşmada, "Ekonomik görünüm günbegün canlanıyor. Geçen senenin üçüncü çeyreğinden itibaren büyüme eğilimine geçmiş durumdayız. Faizler düşüyor, enflasyon hedefin de altında kaldı. Ekonomiye olan güven artıyor, iç talep canlanıyor. İhracatta rekorlar kırıyoruz. Yani dış talep cephesi de aslında gayet kuvvetli. Dolayısıyla bu sene ekonomik büyümenin güçlendiği bir yoldayız." ifadelerini kullandı.

"TÜRKİYE, 2023 YILINI SAĞLAM SANAYİ VE TEKNOLOJİ ALTYAPISIYLA KARŞILAYACAĞIZ"

Varank, "Yıl boyunca atacağımız adımlarla, bu büyüme oranlarını orta ve uzun vadeye de yaymaya devam edeceğiz. Türkiye 2023 yılını, çok sağlam bir sanayi ve teknoloji altyapısıyla karşılayacak." dedi.

GÜMÜŞHANE İŞ GELİŞTİRME MERKEZİNİN AÇILIŞI NEDENİYLE

Gümüşhanede bulunmalarının nedenini "Gümüşhane'nin en büyük kamu yatırımlarından biri olan İş Geliştirme Merkezinin resmi açılışını yapacağız." şaklında açılayan ifadelerini kullanan Varank, "8-8,5 milyon euroluk bu yatırım, Bakanlığımızın Rekabetçi Sektörler Programı sayesinde hayat buldu. Biz buraya şehit öğretmenimiz Necmettin Yılmaz'ın ismini vermek istiyoruz. Biz şehidimizin aziz hatırasını bu merkezde yaşatmak istiyoruz." şeklinde konuştu.