Hava Durumu
°C
1.060,590
2.5319 %
7,287
0.8134 %
8,580
-0.3808 %
475,480
-0.8234 %
Bakan Albayrak, koronavirüsün ekonomiye etkisini yorumladı

Bakan Albayrak, koronavirüsün ekonomiye etkisini yorumladı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, normalleşme dönemine vurgu yaparak, ekonomide yeni başarı hikayesi yazma imkanını en iyi şekilde değerlendireceklerini anlattı.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, koronavirüs salgını sonrası döneme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bakan Albayrak: Salgının ekonomimize etkisi gelişmekte olan ülkelere göre daha az olacak

"SALGININ TÜRKİYE EKONOMİSİNE ETKİSİ GELİŞMEKTE OLAN ÜLKELERE GÖRE DAHA AZ OLACAK"

Bakan Albayak, "Geride bıraktığımız süreç, salgının Türkiye ekonomisine etkisinin, gelişmekte olan ülkelere göre çok daha az olacağını gösterdi.

"YENİ BAŞARI HİKAYESİ YAZMA İMKANI"

Normalleşme döneminde, Türkiye için ortaya çıkan potansiyeli ve ekonomide yeni başarı hikayesi yazma imkanını en iyi değerlendireceğiz." ifadelerini kullandı.

BAKAN AKBAYRAK, TOBB EKONOMİ BULUŞMASINA KATILDI

Bakan Berat Albayrak, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'ne (TOBB) bağlı 365 oda ve borsa başkanı ile 61 sektör meclis başkanının katılımıyla gerçekleştirilen "TOBB Ekonomi Buluşması"nda da önemli değerlendirmelerde bulundu.

"NORMALLEŞME SÜRECİNDE HIZLA ADIMLARIMIZI ATMAYA DEVAM EDECEĞİZ"

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, "İnşallah normalleşme sürecinde, bundan sonraki dönemin 'yeni normal' olduğunu göz önünde bulundurarak hızla adımlarımızı atmaya devam edeceğiz. Ekonominin yeni normale hızla adapte olacağını düşünüyorum. Küresel sistemde tedarik zincirlerinin gözden geçirilmesi, üretim alanlarında alternatiflerin oluşturulması, sağlık altyapısının yatırımlardan turizme her alanda öncelik haline gelmesi ile oluşacak.

TÜRKİYE DÜNYADA YILDIZI DAHA DA PARLAYAN ÜLKE OLACAK

İşte bu dönemde güçlü üretim altyapısı, genç ve eğitimli insan kaynağı, küresel değişimlere hızlı adapte olan iş dünyası ve gelişmiş sanayisi ile Türkiye dünyada yıldızı daha da parlayan ülke olacak."