Hava Durumu
°C
117.609,220
-0.6667 %
6,867
0.0976 %
7,810
0.3301 %
397,008
-0.1343 %
Bakan Albayrak, ekonomide koronavirüs sonrası potansiyeli değerlendirdi

Bakan Albayrak, ekonomide koronavirüs sonrası potansiyeli değerlendirdi

Koronavirüs salgınının yarattığı yıkıcı etkiden ekonomiyi korumak için alınan tedbirlerle ilgili sık sık kamuoyuna bilgi veren Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, bu kez de işe dönüşle ilgili çalışmalara değindi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Ayakta tuttuğumuz üretim gücümüz, krizlerden sonra hızlı toparlanma reflekslerine sahip piyasalarımız ve sağlam ekonomik altyapımız ile Covid-19 sonrası için büyük bir potansiyelimiz olduğunu görüyoruz." dedi.

"ADIM ADIM İŞE DÖNÜŞ"

Bakan Albayrak'ın başkanlığında yapılan 15. Finansal İstikrar ve Kalkınma Komitesi toplantısında, "adım adım işe dönüş" için yapılması gerekenler ele alındı.

ESNAF VE İŞLETMELERDEN BÜYÜK ÖLÇÜDE GERİ DÖNÜŞ ALINDI

Albayrak, "Gerek esnaftan gerekse işletmelerden gelen taleplerde yüzde 85 gibi yüksek bir dönüş ortalaması yakaladık." ifadesinde bulundu.

“SALGINDA PİK SÜRECİNİ DÜŞÜK SEVİYEDE ATLATMAK UMUDU ARTTIRDI”

Albayrak, "Salgının yayılma hızının kontrol altına alınması, pik sürecinin dünya örneklerine göre çok ama çok daha düşük bir seviyeyle atlatılması ekonomi tarafında da esnafımızın kepenkleri yeniden açması, üretimin eski seyrine geri dönmesi açısından da moralimizi, umudumuzu artırdı." açıklamasında bulundu.