Hava Durumu
°C
89.643,710
0 %
6,617
0.0272 %
7,300
0.0795 %
337,247
0.4389 %
ABD, ticarette Avrupa'ya yeşil ışık yakıyor

ABD, ticarette Avrupa'ya yeşil ışık yakıyor

ABD Başkanı Trump, kendi döneminde yaşanan ticari gelişmeleri aktararak, bundan sonra yapılacaklar arasında Avrupa ile gerçekleşebilecek yeni bir ticaret sözleşmesinden bahsetti.

Beyaz Saray'da, eyalet valileriyle bir araya gelen ABD Başkanı Donald Trump, başkanlık sürecinde istihdamı artırdığını, Çin ile yaşananlar sonucunda ticari üstünlük sağladığını aktararak; Çin ve Japonya'nın ardından Avrupa ile de anlaşma yapmak istediğini aktardı.

TRUMP, LİDERLİĞİNDEKİ BAŞARILARI PAYLAŞTI

Ülkede şimdiye kadarki refah düzeyi en yüksek ekonomiyi ve en kapsayıcı toplumu oluşturduklarını söyleyen Trump, göreve geldiğinden bu yana 7 milyon kişilik istihdam sağlandığını ve işsizlik oranının son 50 yılın en düşük seviyesine ulaştığını ifade etti.

Trump Avrupa ile yapılan ticaretin gerilediğine değinerek, Avrupa ile ticaret şartlarının çok ayrıntı içerdiğinden zorluğunu anlattı.

"AVRUPA İLE ÇOK BÜYÜK BİR TİCARET AÇIĞIMIZ VAR"

Trump, "Ticarette bir sonraki gündemimiz Avrupa olabilir. Onlarla ciddi bir şekilde konuşacağız. Avrupa ile son 10-12 yıldır ticarette çok büyük açığımız var. İnanılmaz engelleri var." diye konuştu.