Hava Durumu
°C
1.060,590
2.5319 %
7,291
0.859 %
8,533
-0.9265 %
477,149
-0.4753 %
ABD'deki Fuarda 'Türkiye'nin Otomobili' konuşuldu

ABD'deki Fuarda 'Türkiye'nin Otomobili' konuşuldu

Türkiye’nin ilk yerli ve milli otomobili tanımını yaptıktan sonra, üretim sürecini beklemeden ABD'deki Tüketici Elektroniği Fuarı'nda anlatıldı.

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu'nun (TOGG) paylaştığı bilgiye göre, TOGG'un CEO'su Gürcan Karakaş, 7 Ocak'ta ABD'nin Las Vegas kentinde kapılarını açan Tüketici Elektroniği Fuarı (CES) kapsamında düzenlenen "Geleceğin Mobilite Çağını Birlikte Tasarlayalım” başlıklı panelde konuştu.

Karakaş, aralarında dünyanın önde gelen mobilite şirketlerinin temsilcilerinin bulunduğu bir dinleyici grubuna "Türkiyenin Otomobili"ni ve Türkiye otomotiv endüstrisinin mobilite ekosistemine nasıl dönüşeceğini anlattı.

DOĞUŞTAN ELEKTRİKLİ İLK SUV ÜRETİCİSİ

TOGG, 2022 yılında C-SUV modeli pazara çıktığında, Avrupa’nın klasik olmayan doğuştan elektrikli ilk SUV üreticisi olacak. Türkiye’nin ilk doğuştan elektrikli, sıfır emisyonlu ve akıllı otomobili olarak üretilecek C-SUV modeli, bu ilklerin yanı sıra sınıfının en uzun aks mesafesi, en geniş iç hacmi, en iyi hızlanma performansı ve en düşük toplam sahip olma maliyeti gibi özellikleriyle de rakiplerinin önünde yer alacak.