Hava Durumu
°C
97.907,940
0.5999 %
5,848
-0.1775 %
6,519
-0.2295 %
279,368
-0.0869 %
Boeing'in CEO'su kazalarla ilgili açıklama yaptı

Boeing'in CEO'su kazalarla ilgili açıklama yaptı

Boeing Max 8 tipi uçaklar son beş ayda iki büyük kazaya karışınca CEO'su Muilenburg bir açıklama yaparak, emniyetli ve güvenilir şekilde yolculuk etmesi için taahhüdte bulundu.

Boeing Max 8 tipi uçaklar son beş ayda iki büyük kazaya karıştı. Endonezya’da 189, Etiyopya’da ise 157 kişi bu kazalarda hayatını kaybetti. Boeing CEO Boeing CEO'su Muilenburg bir açıklama yaparak, "Emniyetli ve güvenilir şekilde yolculuk etmesi taahhüdümüzdür." dedi.

"YAPTIĞIMIZ İŞİN HAYATİ ÖNEMİNİN BİLİNCİNDEYİZ"

Boeing Üst Yöneticisi (CEO) Dennis Muilenburg, üst üste geçirilen iki uçak kazası ile ilgili olarak yaptığı yazılı açıklamada, "Boeing Ailesi olarak yaptığımız işin hayati öneminin bilincindeyiz. Çalışanlarımız, işte bu sorumluluk bilinci ve yaptıkları işe duydukları büyük bağlılıkla çalışmalarını sürdürüyor. Boeing olarak öncelikli amacımız, uçaklarımızla yolcuların ailelerine, yakınlarına, sevdiklerine güven içinde kavuşmasını sağlamaktır." dedi.

Muilenburg, ABD Adalet Bakanlığı’ndan Boeing’e soruşturma açtığı uçak kazaları ile ilgili olanak "Etiyopya Havayolları’nın 302 sefer sayılı ve Lion Air’in 610 sefer sayılı uçuşlarındaki trajik kayıplar, hepimizi çok derinden etkiledi. Bu acı, ülkeleri ve insanları bir araya getiren, ortak acımızdır. Boeing olarak, bir kez daha, bu iki elim kazada hayatlarını kaybeden yolcuların ve mürettebatın yakınlarına en derin taziyelerimizi sunuyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

"TÜM EKİBİMİZ, UÇAKLARIMIZIN KALİTESİNE VE EMNİYETİNE KENDİNİ ADADI"

Tüm Boeing ekibinin, firmanın tasarladığı, ürettiği ve destek verdiği uçakların kalitesine ve emniyetine kendini adadığını vurgulayan Muilenburg, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ben de tüm kariyerimi adadığım Boeing’de, 30 yılı aşkın bir süredir omuz omuza çalıştığım bu çok özel insanlarla, ailemizin bir parçası haline gelen müşterilerimizle, büyük bir bağlılık içinde çalışmaktayım. Washington Renton’a yakın zamanda yaptığım bir ziyarette, 737 üretim hattındaki ekiplerimizin işlerine olan bağlılığına ve bu trajediler sonunda hissettikleri acıya yakından tanıklık ettim. Havacılık mutlak dürüstlük ve mükemmeliyet gerektirmektedir.

GÜVENİ KORUMAK İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Bu görevi ancak değerlerimizi koruyarak ve her an sorumluluğumuzun bilincinde olarak başarabiliriz. Emniyet bizim için işte bu anlamı taşımaktadır. Boeing’in 100 yılı aşan tecrübesi ile kazandığı güveni korumak için hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Yolcuların uçaklarımızla emniyetli ve güvenilir şekilde yolculuk etmesi, mutlak taahhüdümüzdür."