Hava Durumu
°C
92.071,130
0 %
6,765
-0.2315 %
7,307
-0.1653 %
361,926
-0.019 %
65 yaş üstü KDV'lerini 6 ay erteleyebilecek

65 yaş üstü KDV'lerini 6 ay erteleyebilecek

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, Koronavirüs tedbirleri kapsamında "Nisan, mayıs ve haziranda muhtasar ve KDV beyannameleri ödemesi 6 ay öteleniyor." açıklaması yaptı.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamayla nisan, mayıs ve haziranda muhtasar ve KDV beyannamelerine ilişkin ödemelerin, 6’şar ay ötelendiğini açıkladı.

65 YAŞ ÜSTÜ VERGİ MÜKELLEFLERİNİN ÖDEMELERİ ERTELENDİ

Bakan Albayrak, paylaşımının devamında, 65 yaş üzerindeki vatandaş ve kronik rahatsızlığı bulunan vergi mükelleflerinin de ödemelerini yasağın sonuna kadar ertelediğini duyurdu.

MÜCBİR SEBEP HALİ KAPSAMINDA DEĞERLENDİRİLECEK SEKTÖRLER

Bakan Berat Albayrak, koronavirüs nedeniyle vergi süreçlerinde mücbir sebep hükümlerinden faydalanacak mükellefler için tebliğ hazırladıklarını belirterek, "‘Ekonomik İstikrar Kalkanı’ tedbirleri kapsamında vergi süreçleri bakımından mücbir sebep hükümlerinden faydalanacak mükellefler için bir ‘Genel Tebliğ’ hazırladık. Tebliğ ile mücbir sebep hali kapsamındaki sektörleri ve altında yer alan iş kollarını belirledik.

1.9 MİLYON KİŞİYİ İLGİLENDİRİYOR

Sektörlerin dışında, ticari, zirai kazanç sahibi veya serbest meslek erbabı olan tüm gelir vergisi mükellefi vatandaşlarımızı da (1.9 milyon kişi) mücbir sebep hali kapsamına aldık." dedi.

 

KDV ödemelerine 6'şar ay öteleme

 

KDV ödemelerine 6'şar ay öteleme

 

KDV ödemelerine 6'şar ay öteleme

 

KDV ödemelerine 6'şar ay öteleme