Küresel piyasalar yön arayışında

17-05-2017 09:43:54 Ekonomi

Küresel piyasalar ABD'deki siyasi gelişmelerin gündemin ilk sırasına yerleşmesiyle karışık bir seyir izliyor.

Küresel piyasalar ABD'deki siyasi gelişmelerin gündemin ilk sırasına yerleşmesiyle karışık bir seyir izlerken, yurt içinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump arasındaki görüşmenin yansımaları takip edilecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Trump arasında dün gerçekleşen görüşmenin ardından iki lider, önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, iki ülke arasında ekonomi, ticaret, yatırım, enerji ve savunma sanayi alanlarında iş birliğini artırma konusunda hemfikir olunduğunu belirtti.

Avrupa tarafında ise siyasi gündemin alt sıralara inmesiyle açıklanacak makro veriler öne çıkarken, Avrupa borsaları karışık bir seyir izledi.

Yurt içinde Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi dün pozitif bir görünüm sergilerken, endeks 96.357,46 puan ile tarihi zirvesine çok yaklaşsa da bu seviyeyi aşamadı. ABD borsalarındaki düşüşlere rağmen gelen satışların karşılandığı BIST 100 endeksi, günü yüzde 0,60 yükselişle tüm zamanların en yüksek ikinci kapanış seviyesi olan 96.161,50 puandan tamamladı

Bugün piyasalarda Erdoğan-Trump görüşmesi sonrası yapılan açıklamaların piyasalara yansımaları, yurt dışında İngiltere'de işsizlik ve Avrupa Bölgesi'nde enflasyon verileri takip edilecek.

Doğrulama kodunu yandaki kutuya giriniz :