Hava Durumu
°C
95.618,290
0.2067 %
5,776
-0.3123 %
6,569
-0.3035 %
261,429
-1.4115 %
Kripto paralarda yükselişe doğru bir kıpırdanma başladı

Kripto paralarda yükselişe doğru bir kıpırdanma başladı

Kripto paralar, 2018’in başından beri sektörde “Ayı Piyasası” diye tabir edilen aşağı yönlü bir hareket içerisinde bulunuyor.

Bir yılı aşkın süredir durağan seyreden kripto paralar, bir anda yükselişe geçti.

BİTCOİN YÜKSELDİ

Kripto paraların lokomotifi sayılan Bitcoin, 2018 Kasım ayından bu yana en yüksek değer seviyesini gördü. Hacimli bir artış gösteren Bitcoin, yatırımcıların da yönelmesiyle 5 bin dolar seviyelerini görerek altcoinlerin değerlerinde de artışa neden oldu.

KONUNUN UZMANI GELİŞMELERE OLUMLU YAKLAŞIYOR

Bu yukarı yönlü hareketin ayı piyasasını sona mı erdirdiği merak konusu olurken, Blockchain Teknolojileri Uzmanı Erdoğan Köse konu hakkında şu açıklamaları yaptı:

“Geçtiğimiz Kasım ayından bu yana Bitcoin ilk defa 4200 dolarlık direnç seviyesini kırarak yüzde 20’nin üzerinde bir artış oranı yakaladı. Bu hem Bitcoin hem de altcoin yatırımcılarının yüzünü güldürdü diyebiliriz. Balinalar taşın altına elini koyarak gelecek için umut vadeden girişimlerde bulunuyor. Kripto paraların lokomotifi olan Bitcoin’in artışı altcoinlere de olumlu yansıyor. Fakat ayı piyasasının bu hareketle tamamen sona erdiğini söylemek pek mümkün değil. Bundan sonra Bitcoin 5 bin-5 bin 500 dolar seviyelerinde tutunması gerekiyor. Bu yükseliş, uzun süredir yaşanan sert düşüşün ardından umut verici bir gelişme oldu.

(Blockchain Teknolojileri Uzmanı Erdoğan Köse)

“YATIRIMCILARA BİTCOİN’DEN ZİYADE ALTCOİNLERE YATIRIM YAPMALARINI ÖNERİYORUM”

Ben yatırımcılara Bitcoin’den ziyade altcoinlere yatırım yapmalarını öneriyorum. Bitcoin’in eskisi gibi olağanüstü bir yükseliş sağlaması için çok büyük yatırımlar gerekiyor. 2019 yılı kripto paraları anlama ve tanıma yılı olacak. Bu yüzden de daha ayakları yere basan, stabil gelişmeler olacağını ön görüyorum."