Hava Durumu
°C
105.520,470
0.1525 %
6,820
0.1262 %
7,566
0.2477 %
379,237
0.7462 %
Tesla'nın kırılmaz camı kırıldı, satış azalacağına arttı

Tesla'nın kırılmaz camı kırıldı, satış azalacağına arttı

Tesla'nın ilk elektrikli pikap kamyonu tanıtımı sırasında camları kırılınca daha çok ilgi gördü ve 100 dolar kaporayla Tesla Cybertruck için sipariş veren sayısı 200 bin adedi geçti.

Tesla’nın kurucusu ve Ceo’u olan Elon Musk, cuma günü ilk elektrikli pikap kamyonu tanıttı. Tanıtımda dayanıklılık testi yapıldı. Cama metal top atıldı. Hem de iki kez ikisinde de kırılmaz denilen can kırıldı. Solanda kahkahalar yükseldi.

Aracın dayanıklılığını göstermek isteyen Elon Musk, zırhlı camların ilk denemede kırılmasıyla neye uğradığını şaşırdı.

İLK ELEKTRİKLİ PİKAP

Tesla, , ABD’nin Los Angeles kentinde düzenlediği bir etkinlikte ‘Cybertruck’ olarak adlandırılan ilk elektrikli pikap kamyonunu görücüye çıkardı.

ZIRHLI CAMLARI ÖVMEK İSTEDİ

Elon Musk, “Şimdi sürdürülebilir enerjiye ihtiyacımız var. Amerika’da en çok satılan üç aracı da pikap kamyonlar oluşturuyor. Sürdürülebilir enerjiye çözüm üretmek istiyorsak bir pikap araç almak durumundayız.” dedi. Musk, aracın özelliklerini sıralamaya devam ederken; sıra zırhlı camların ne kadar dayanıklı olduğunu kanıtlamaya gelince, işler ters gitti.

ATTIĞI METAL TOPLAR İKİ CAMI DA KIRDI

Araca atılan metal toplar, beklenenin aksine iki camı da kırdı. İlk camın kırılmasıyla salonda gülüşmeler yaşanırken, Musk’ın “Belki de çok sertti.” dediği görüldü. Ancak çok da sert atılmayan ikinci top da diğer camı çatlattı. Musk da gülerek, durumu idare etmeye çalıştı.

“BİRAZ DAHA ÇALIŞMAMAZ GEREK”

Daha önceki testlerde böyle bir sorunla karşılaşmadıklarını savunan Musk, durumu düzelteceklerini belirtti.

SATIŞ FİYATI 39 BİN DOLAR

Oldukça fütüristik bir tasarıma sahip olan aracın, başlangıç satış fiyatının 39 bin dolar olduğu açıklandı. Araç; 250, 300 ve 500 mil (yaklaşık 805 kilometre)ve üzeri olmak üzere üç farklı menzil versiyonu sunuyor. Aracın seri üretimine 2021 yılında başlanması bekleniyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir